Co tak rzeczywiście jest w produktach dedykowanych dla psów?

Jedzenie twojego kota lub psa jest niesamowicie istotna. Dopasowanie odpowiedniej diety należy koniecznie konsultować z zwierzęcym dietetykiem. Musi on wziąć pod lupę cechy twojego małego towarzysza – przeważnie wiek, płeć, fakt sterylizacji oraz ogólną kondycję. To bezdyskusyjne, że psy i koty dorosłe powinny być inaczej odżywiane, niż małe, a sterylizowany kot w inny sposób, niż ten bez wycinania.

Karmy suche dla kotów – baza żywienia twojego przyjaciela. Zawsze oglądaj opakowania –ważna jest zawartość mięsa (dobrej jakości) oraz cennych składników (z owoców, zboża albo warzyw). Takie produkty powinny posiadać w sobie też taurynę – cenny aminokwas, który wzmacnia serce twojego kotka.

Karmy mokre dla kotów – kupuj je jako urozmaicenie menu. Często stają się cennym ratunkiem w przypadku kotów, które bardzo różnie podchodzą do jedzenia. Tutaj wskazówki zakupu brzmią podobnie, co w wypadku karmy suchej. Wybieraj jak najbogatszą domieszkę mięsa oraz witamin. Uwaga! Wykastrowane kocurki nie powinny dostawać często karmy mokrej z rybami.

Karmy suche dla psów – tu jest przeciwnie, niż u kota. Sucha karma ma stać się dla psa dodatkiem, a nie podstawą meny. Wynika to ze składu karm.

[Karmy mokre dla psów – kluczowa jest tu ilość elementów pochodzenia zwierzęcego, które są najlepiej wchłaniane przez organizm twojego psa. Dlatego uważnie obejrzyj opakowanie sprawdzając, czy nie ma tam za dużo dodatków w postaci np. soi. Patrząc na mikro i makroskładniki, kluczowe są: – l-karnityna, błonnik, tran oraz glukozamina.

Karmy weterynaryjne dla psów – zalecane przez weterynarza.

Czy wiesz, gdzie jeszcze można odszukać analogiczne wiadomości? Jeśli nie, to wejdź na ten link i zerknij na treść (https://bioplanet.pl/) znajdującego się w tamtym miejscu materiału.

Specjalne diety są narzucane do żywienia wysterylizowanych suczek, psów ze skłonnością do tycia i w wielu innych przypadkach.

Karmy weterynaryjne dla kotów (karmy weterynaryjne w sklepie – identycznie, jak w sprawie karm weterynaryjnych dla psów. Zobacz sam: wykastrowany kot musi dostawać konkretną karmę, która nie będzie uszkadzać jego nerek. Wysterylizowana kotka też powinna jeść inaczej, przede wszystkim z uwagi na możliwą łatwość do tycia.