Strzelanka dla samurajów

Airsoft jest to gra grupowa, w której wykorzystywane są pneumatyczne repliki dawnej broni strzelające kulkami z tworzywa sztucznego. Gry te z reguły odbywają się z dala od osiedli ludzkich w lasach, na poligonach wojskowych czy pustych halach fabrycznych. Podstawowym celem wyposażonych w karabiny na kulki zawodników jest rzecz jasna trafienie przeciwnika, przeważnie nie wyrządzając mu krzywdy.

Gry rozgrywane są według określonych scenariuszy, często oryginalnych, lecz również odtwarzających znane z historii działania wojsk lub oddziałów paramilitarnych. Gry te mają określone zasady. Obowiązuje również zwyczajowe „Prawo ASG”, zgodnie, z którym się przebiega rozgrywka.

Opracowaliśmy dla Ciebie kolejne zajmujące informacje na interesujący Cię dział. Przejdź do następnego tekstu i czytaj wpis olej cbd.

Podstawową zasadą jest noszenie gogli ochronnych, aby chronić wzrok. Scenariusze gier są różnorodne, od zwykłych strzelanek, gdzie po prostu eliminuje się przeciwników, po rozbudowane strategie, które wiernie odwzorowują prawdziwe pole walki z wsparciem logistycznym i siatką wywiadowcza. Takie rozbudowane rozgrywki mogą trwać ponad dobę, wymagają więc doskonałej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej.

paintball, asg

Autor: West Point Public Affairs
Źródło: http://www.flickr.com/

Rodowód airsoftu tkwi w Japonii. Tam wytworzono pierwsze repliki broni, aby dać japońskim oddziałom samoobrony możliwość treningu bojowego z uwagi na niezwykle surowe przepisy dotyczące używania broni palnej, nałożone na japońskie siły zbrojne po przegranej wojnie.

Intrygujący tekst? Zatem zapewne przypadnie Ci do gustu również informacja spod linku, który dla Ciebie stworzyliśmy. Należy w niego kliknąć.

Do dziś japońskie repliki broni są uznawane za najlepsze. Ponieważ inaczej niż w paintballu kulki, wykorzystywane w airsofcie, nie są napełniane farbą, uczestników gier obowiązuje swego rodzaju kodeks honorowy i wymóg przyznania się do faktu, że się zostało trafionym.

Gra ta ma coraz większą rzeszę zwolenników wywodzących się z różnych środowisk i chcących w sposób aktywny spędzić czas wolny. Wyposażenie do gry, nie tylko repliki karabinów, ale też pistolety na kulki, gogle i różnego typu ochraniacze, a także buty taktyczne i mundury, posiada obecnie każdy sklep asg, a sklepów tych jest coraz więcej, również w internecie.