nowoczesne tendencje w oświetleniu

Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca – śpiewał Kazik. I trzeba się z tym zgodzić. W Polsce okres jesienno-zimowy ciągnie się długo a ilość słońca docierającego do powierzchni jest niewystarczająca i bardzo negatywnie wpływa to na nasze samopoczucie. Depresja i brak energii dopada nas zdecydowanie częściej i silniej aniżeli latem. Możemy poprawić tę sytuację zapewniając sobie odpowiednią ilość światła sztucznego, a wybór tu jest ogromny.

 

Najważniejsze jest miejsce, które służy nam do relaksu i odpoczynku. Musimy dobrze czuć się w domu, więc niezbędne jest zadbanie o wystarczającą ilość światła. Poza standardowymi żyrandolami bardzo przydają się lampy podłogowe. Możemy umieścić je w najbardziej zacienionym miejscu pokoju dodając mu ciepła. Wspaniale sprawdzą się również jako oświetlenie do czytania postawione obok ulubionego fotela. lampy podłogowe są także z pewnością elementem dekoratywnym, który zapewnia indywidualny wyraz pomieszczeniu. 

Lampyilampki.pl - oświetlenie

Źródło: Lampyilampki.pl

Bardzo ważne jest oświetlenie pomieszczeń, w których nie ma dostępu do światła naturalnego. Zazwyczaj brak okna spotyka się w łazienkach. Właśnie dlatego oświetlenie łazienkowe powinno być jasne, maksymalnie naturalne. Ze względu na niedużą powierzchnię łazienki, najkorzystniej jest w taki sposób wykorzystać ustawienie lamp i kinkietów, by dodatkowo powiększyć ją optycznie. Pomaga w tym celu oświetlanie luster. Możemy również wzbogacić pomieszczenie i stworzyć przyjemny nastrój montując subtelne wnętrz (hiperłącze do serwisu) przy wannie i prysznicu. Kąpiel przy wykorzystaniu takiego światła będzie bardzo odprężająca. Dla osób młodych i wymagających przeznaczone są lampy nowoczesne. Wykonane są zwykle z elementów chromowanych albo szklanych. Najlepiej nadają się do dopełnienia charakteru pokoju lub jako oryginalny dodatek. Szerokie wzornictwo oraz wybór modeli pozwoli każdemu wybrać coś dla siebie.  Jeśli jesteśmy dumnymi posiadaczami domu dodatkową sprawą jest oświetlenie (zobacz kliknij hiperłącze) zewnętrzne terenu wokół budynku. Poza funkcją jedynie praktyczną oświetlenie ogrodowe zdoła z naszego zwykłego ogrodu stworzyć oazę spokoju, miejsce gdzie odrywamy się od całego świata. Zaznaczenie lampami zwyczajnej ogrodowej alejki pozwoli uzyskać efekt. A pole do popisu jest niesamowite. Trzeba jedynie dobrze przemyśleć rozmieszczenie źródeł światła.