Ogromne zainteresowanie tenisem

Trudno zapomnieć, jak powstała małyszomania. To znane zjawisko, że na fali sukcesów jednego sportowca mocno zwiększa się zainteresowanie danym sportem. I tak się właśnie stało na początku minionej dekady, gdy wcześniej całkowicie niszowa dyscyplina zimowa zaczęła interesować masy ludzi. Powstawały tematyczne portale internetowe itd.. Sporo dziennikarzy zastanawia się, czy także tak się stanie w przypadku takiego niszowego sportu, jakim jest tenis.

Daniela Hantuchová, tenisistka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Takie założenie nie jest przecież bezsensowne. Od jakiegoś czasu na turniejach popisuje się uzdolniona tenisistka z Małopolski – Agnieszka Radwańska. W chwili, gdy zaczęła odnosić znaczące sukcesy, przed ekranami zasiadało coraz więcej rodaków. Niestety, liczba oglądających okazała się o wiele niższa, niż w trakcie kariery Adama Małysza. Można pokusić się o tezę, że jest to efekt małej widowiskowości pojedynków tenisowych. Tenis to jednak nie skoki narciarskie, które pasjonują oglądających, bo reprezentują miks dowodu niezwykłej odwagi skoczków i pasjonującej rywalizacji. Liczące po kilka godzin mecze tenisowe umieją znużyć nawet największych twardzieli.

Ale okazja na zwiększenie popularności tej dyscypliny w Polsce jeszcze istnieje. W ostatnich dniach najsilniej ludzi pasjonował uzdolniony Jerzy Janowicz, który genialnie się wykazywał na prestiżowym turnieju w stolicy Francji. To sprawiło, że sporo Polaków obserwowało tenis live w sieci i TV.

Dużo weteranów tego szlachetnego sportu utrzymuje, że Janowicz wykazuje tak wielki talent, że bez wątpienia można spodziewać się w przyszłości wielu wygranych. Kto wie, może za parę lat polscy fani tenisa zobaczą swojego „Małysza”? (sklep sportowy ze sprzętem do tenisa)

Zobaczymy za rok, a już teraz obserwuje się, że dużo młodych ludzi chodzi na lekcje tenisa albo po prostu grywa z znajomymi na parkowych kortach. W sieci zaś funkcjonuje parę branżowych portali, na których można przeczytać ważne informacje o tym sporcie. Do wyszukiwarki należy wklepać np. sformułowanie mecze tenisa na żywo.