Stwórz Wersal w swojej sypialni

Meble do sypialni Villa mini

Autor: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Każda dziewczynka chciała w dzieciństwie być królewna. Mieszkać w ogromnym pałacu i mieć dla siebie komnatę, w której znajduje się wielkie łoże z baldachimem, a w nim najpiękniejsze zabawki przywiezione z dalekich podróży. Teraz ta dziewczynka, będąc już dużą kobieta, z księciem u boku może spełnić swoje dziecięce marzenia. I choć na łóżku nie specjalnie muszą się znajdować zabawki, to ogólny charakter sypialni musi zostać utrzymany.

Wspominane już łoże z baldachimem to podstawa. Choć na nasze powierzchnie mieszkaniowe może się to okazać mebel zbyt okazały, nie powinniśmy z niego rezygnować. Jeżeli zdecydujemy się na umeblowanie naszej sypialni w stylu królewskim możemy śmiało skorzystać ze wzorców z Francji w czasach Ludwika XVI, gdzie przepych i wyszukanie były widoczne w każdym detalu. Począwszy od ciężkich antyków takich jak komody, przez stylowe lustra, na kącikach toaletowych skończywszy.

Dziś ten obraz wydaje się nieco wydumany, jednak dla fanów tego typu klimatów, sypialnia jak za króla Ludwika XVI to urzeczywistnienie marzeń. Jakie elementy powinny znaleźć się w tak przygotowanie sypialni? Oprócz łóżka, z którego ciężko będzie się zwlec, ważnym meblem jest toaletka. Do niej naturalnie taboret do kompletu. Skoro jest i toaletka powinno być i lustro. Lustro złote, w ciężkiej ramie, znakomicie komponuje się z brązami, w których systematycznie produkowano burbońskie meble.

W sypialni, dla dopełnienia całości, można także zrobić kącik do mycia. Oczywiście nie musi on służyć faktycznie myciu, bo przecież w XXIw., trudno oczekiwać, że ktoś będzie mył się w bali bez bieżącej wody, a tylko pełnić funkcję dekoracyjną. W kąciku toaletowym była umieszczona umywalnia, a na niej zastawa łazienkowa z porcelany. Całość uzupełniały lustra srebrne.

W sprzedaży zdarzają się jeszcze sypialnie składające się z podobnych elementów. Nie jest łatwo takie ustrzelić. Hurtownie mebliSalony meblowe raczej nie trudnią się handlem podobnymi meblami, ponieważ najzwyczajniej w świecie jest to dla nich nieopłacalne. Najczęściej można je spotkać u zbieraczy i jeśli poszczęści się nam z sobie znanych powodów, zdecyduje się on podzielić się z nami swoimi skarbami. Wtedy nasza sypialnia nabierze podwójnej, bo również sentymentalnej wartości.
lustro – szczegóły w podanym źródle – Lustro (serwis)