Apiterapia

Miód to niesamowity przysmak. Znany jest ludzkości od dawien dawna, a mimo to wciąć umie zadziwiać swoimi silnymi właściwościami leczniczymi. Od niedawna w naszym kraju można znaleźć informację na temat nowego działu medycyny naturalnej, opartej właśnie na tym słodkim przysmaku. Apiterapia, bo tak precyzyjniej zwie się uzdrawianie miodem, zbiera dużą popularność w naszym kraju.

W sytuacji kiedy chcesz znaleźć poza tym też inne dodatkowe wiadomości na przedstawiany wątek, to więcej zobaczysz na portalu (https://www.przychodniazycie.pl/309,Medycyna-naturalna.html), do którego link jest tutaj.

Apiterapia stricte polega na bezpośrednim leczeniu miodem. Chorującym na choroby krążeniowe, oddechowe, trawienne i wydalnicze poleca się spożywanie miodu w dużych dawkach codziennie. Osobom, skarżącym się na dolegliwości skóry i hemoroidy, rekomenduje się częste okłady z tego przysmaku.

Istnieją także inne rodzaje apiterapii. Jeden z rodzajów tej medycyny naturalnej zasadza się na używaniu propolisu, czyli kitu pszczelego. Według fachowców z tej dziedziny propolis ma zbawienne właściwości dla chorujących na czyraki, odleżyny oraz schorzenia gardła.

Jeśli ten wpis jest według Ciebie warty zainteresowania, to kliknij tu! Znajdujące się tam materiały też Cię zaintrygują – to bardzo użyteczne informacje (https://dermasolution.pl/medycyna-estetyczna/usuwanie-tluszczakow/)!

Apiterapia to także stosowanie pyłku kwiatowego, czyli surowca, z którego pożyteczne owady robią złocisty przysmak. Pyłek wykazuje znaczne właściwości terapeutyczne w przypadku wszelkich chorób.

W terapii miodem używa się czasem mało znanych substancji. Jedną z nich jest mleczko pszczele, czyli ślina pszczół. Medykamenty, które zawierają mleczko pszczele, używane są przy wielu typach chorób, m.in. przy chorobach wieku starczego.

Apiterapia to nie jedynie miód – w ten interesującej odmianie medycyny alternatywnej przydatność posiada też…jad pszczeli. Według pewnych specjalistów jad tych owadów wykazuje mocne właściwości lecznicze w chorobach reumatycznych oraz przy przyspieszaniu procesu gojenia się ran.

Nie należy już chyba dalej nikogo przekonywać, że miód jest cudownym produktem, który powinien figurować w menu każdego człowieka, który pragnie zachować zdrowie i kondycję przez długi czas.