Kilka informacji odnośnie tworzenia portfolio

Problem poruszony w tytule tekstu posiada jedną zgodną z prawdą odpowiedź – portfolio jest kluczowe dla modelki. To specjalny rejestr, w którym zbiera się zdjęcia z modelką, zrobione przez różnych fotografów.

aparat fotografa

Niegdyś egzystował on na papierze, aktualnie najpopularniejsze są internetowe portfolia. Taka cyfrowa fotografia modelek ma dużo plusów. Przede wszystkim taki zbiór jest szybko dostępny dla wszystkich zainteresowanych, w tym też dla firm reklamowych. Funkcjonują w Internecie branżowe witryny, na których można wykreować swój profil i wrzucać fotografie, katalogować je tematycznie, a inni użytkownicy mogą je oceniać. W ten sposób nieznana zupełnie początkująca modelka może zachwycić ludzi i otrzymać świetny kontrakt z prestiżową agencją. A poza tym nie jedynie uroda modelki może tu zaprocentować, a też zdolności fotografa.

Można pokusić się o spostrzeżenie, że w sukcesie modelki spory procent pracy ma kompetentny fotograf. Na jego głowie jest wiele istotnych rzeczy. Niezły fotograf musi mieć wyobraźnię, by wykreować przyciągającą formułę zdjęcia, wybrać rekwizyty i tło. Powinien także zadecydować w kwestii ubrania modelki oraz pasującego do całości make-upu, który zaznaczy urodę fotografowanej. Musi dysponować porządnym sprzętem, i mowa tu nie tylko o tym, czym pstryka fotki.

fotografia modelek

Źródło: flickr.com

Istotne jest odpowiednie oświetlenie scenerii. Morał z tego taki, że aspirująca modelka powinna poszukać kompetentnego fotografa, który za pieniądze albo bezpłatnie (chcąc w zamian jedynie uznania autorstwa w odpowiednich miejscach) zrobi porządne fotki, które zaprowadzą do prestiżowych agencji w Polsce. A odszukać fotografa da się przez sieć. Jeśli żyjesz w stolicy, najlepiej do wyszukiwarki wpisać sformułowanie np.: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, albo po prostu poczytać oferty na stronach fotograficznych.

Więź między fotografowaną a fotografem jest tak symbiotyczna, że na pewno nie będzie problemu ze odszukaniem dobrej oferty.

Źródło: fphoto.pl