Kilka informacji odnośnie tworzenia portfolio

Problem poruszony w tytule tekstu posiada jedną zgodną z prawdą odpowiedź – portfolio jest kluczowe dla modelki. To specjalny rejestr, w którym zbiera się zdjęcia z modelką, zrobione przez różnych fotografów.

aparat fotografa

Niegdyś egzystował on na papierze, aktualnie najpopularniejsze są internetowe portfolia. Taka cyfrowa fotografia modelek ma dużo plusów.

Ta wskazówka z witryny (https://nadrukihaft.pl/hafty-komputerowe) będzie Ci odpowiadać, gdyż także traktuje o podnoszonym w tym artykule problemie. Co nie mniej warte odnotowania, robi to w ciekawy sposób.

Przede wszystkim taki zbiór jest szybko dostępny dla wszystkich zainteresowanych, w tym też dla firm reklamowych. Funkcjonują w Internecie branżowe witryny, na których można wykreować swój profil i wrzucać fotografie, katalogować je tematycznie, a inni użytkownicy mogą je oceniać. W ten sposób nieznana zupełnie początkująca modelka może zachwycić ludzi i otrzymać świetny kontrakt z prestiżową agencją. A poza tym nie jedynie uroda modelki może tu zaprocentować, a też zdolności fotografa.

Można pokusić się o spostrzeżenie, że w sukcesie modelki spory procent pracy ma kompetentny fotograf. Na jego głowie jest wiele istotnych rzeczy. Niezły fotograf musi mieć wyobraźnię, by wykreować przyciągającą formułę zdjęcia, wybrać rekwizyty i tło. Powinien także zadecydować w kwestii ubrania modelki oraz pasującego do całości make-upu, który zaznaczy urodę fotografowanej. Musi dysponować porządnym sprzętem, i mowa tu nie tylko o tym, czym pstryka fotki.

fotografia modelek

Źródło: flickr.com

Istotne jest odpowiednie oświetlenie scenerii. Morał z tego taki, że aspirująca modelka powinna poszukać kompetentnego fotografa, który za pieniądze albo bezpłatnie (chcąc w zamian jedynie uznania autorstwa w odpowiednich miejscach) zrobi porządne fotki, które zaprowadzą do prestiżowych agencji w Polsce. A odszukać fotografa da się przez sieć. Jeśli żyjesz w stolicy, najlepiej do wyszukiwarki wpisać sformułowanie np.: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, albo po prostu poczytać oferty na stronach fotograficznych.

Więź między fotografowaną a fotografem jest tak symbiotyczna, że na pewno nie będzie problemu ze odszukaniem dobrej oferty.

Źródło: fphoto.pl