Aranżacje wnętrz dla mężczyzny

Powiem z góry, ten poradnik został napisany przez faceta i dla faceta. W oczach pań będzie nieco toporny, dla projektanta wnętrz wręcz prymitywny. Ja jednakże chcę ułatwić panu, którego zadaniem jest wykończenie domu na własną rękę, trudny temat, jakim niewątpliwie jest wystrój wnętrz.

nowoczesne mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw trzeba pomyśleć o generalnej idei. Domyślam się, że prawdopodobnie nie umiesz odróżnić, jak ja, sporej części gamy kolorów. Prościej będzie trzymać się podziału na kolory ciepłe-chłodne. To ważne w sytuacji, gdy określamy duszę naszego domu. Aranżacje wnętrz potrafią być bardzo użyteczne, minimalistyczne.

Na tej stronie jest dużo użytecznych wiadomości, jednak prędko sprawdź także dodatkowe szczegółowe informacje (http://kamieniarstwo.pl/blaty-granitowe/). One również są bez dwóch zdań godne uwagi.

Taki design daje poczucie nowoczesności i sterylności. W celu uzyskania takiego rezultatu, trzeba uciec się do zimnych kolorów – beżu, srebra, żelaza. meble powinny być surowe, solidne, a zarazem silnie funkcjonalne. Skromne zapełnienie pokoju ma spowodować, że będzie sprawiał wrażenie przestronnego. Z tego, z czego mają być wykonane meble rekomenduję szkło i stal. Mieszkania (obsługa wspólnot mieszkaniowych) w ten sposób urządzone mogą niestety mieszkańcom wydawać się mało przytulne.

Na szczęście istnieje inna opcja. Aranżację można zaprojektować, malując generalnie kolorami gorącymi, czyli czerwienią, pomarańczem i zielenią. Zakątkiem, który bez wątpienia musi być najbardziej przytulnym w mieszkaniu, jest sypialnia. Zaraz za nią znajduje się łazienka, jako miejsce intymne. Popularne są aranżacje łazienek w formie czysto funkcjonalnej, ale nie zalecam tego rozwiązania. Nie omieszkaj pamiętać za to o ważnej kwestii w wystroju łazienek – powinny być dobrze oświetlone i niezagracone, aby w nocy nie obijać się o sprzęt i meble.

Aranżując kuchnie, pomyśl nad popularnym ostatnio rozwiązaniem zintegrowania jej z salonem-jadalnią. Aneks kuchenny od reszty salonu oddziela się praktycznym barkiem. Minusem są zapachy kuchenne, które potrafią przeszkadzać w życiu codziennym. Wtedy musisz włożyć trochę pieniędzy w wydajny okap i wentylację.

I nadszedł koniec. Mam nadzieję, że aranżacje wnętrz okazały się choć trochę łatwiejszym dla ciebie tematem.