Przytulne wnętrze – kolorowe ściany

Oryginalne aranżacje wnętrz idealnie korespondują ze współczesnym stylem. Wybór jest spory, więc efekt zależy od wyobraźni, ale też od dobrego smaku. Ściany to spore wyzwanie. Farba (sprawdź farba jak beton) czy tapeta, a może lepiej ożywić inaczej dom?

W latach 90-tych przyszła moda na tapety, które rywalizowały z mieszkaniami wyłożonymi boazerią. Pomalowanie pokoju jest najbezpieczniejsze, daje też możliwość błyskawicznej zmiany wystroju, kiedy zechcemy zmienić kolor. Przestaliśmy też obawiać się mocnych kolorów i bawienie się kolorami w mieszkaniach jest standardem. Czarno-różowa kuchnia jest ryzykownym konceptem, ale takie połączenie da się ujrzeć u znajomych, nie tylko w Internecie.

Naklej sobie drzewo

Bardzo popularne stają się naklejki na ścianę. Roślinne szlaczki, secesyjne bratki lub drzewka w kontrastującym ze ścianą kolorze. Należy jedynie zdecydować się na najlepsze miejsce i szybko ozdobić je modnym obrazkiem – tak samo szybko można się go pozbyć.

Obecnie niełatwo o porządne i wiarygodne omówienie (http://www.szklarz.net/blaty-szklane/) odnośnie opisywanej tematyki, jednak jeżeli chcesz takie przeczytać, to zwyczajnie wejdź na ten odnośnik!

W pokojach dzieci, tuż nad łóżkiem łóżeczkiem mama może przykleić bohatera ulubionej dobranocki i tworzyć wesołe historyjki z wybranymi zwierzątkami. Dzięki naklejkom można też zmienić pokój malucha w bajkową łąkę.

Ściana jako dzieło sztuki

Fototapety mogą kojarzyć się po raz kolejny z XX wiekiem i słynną meblościanką, jednak obecnie nie prezentują już jelenia na rykowisku. Współczesna fototapeta może przedstawiać to, czego chcemy. Zwolennicy nietypowych zdjęć mogą wybrać rzeczywiście najlepsze fotografie dzikiej {przyrody|natury| albo panoramę współczesnego miasta, co świetnie komponuje się industrialna konwencją. Nietypowe obrazy nie powinny wypełniać całej, dużej ściany, najlepiej, by mogły być wprowadzone jako główny akcent, ale razem z dobranym kolorem farb.

Panele szklane

W kuchni i łazience tak naprawdę nie musi królować glazura. Panele ze szkła to ciekawa propozycja dla wymagających. Pomiędzy blatem a szafkami każdy może wstawić sobie retro szlaczki lub rustykalne wzory na szklanych płytach. W łazience szkło w kolorze soczystej limonki, najlepiej oświetlone, zrobi niezłe wrażenie na wszystkich. To faktycznie pomysł dla ceniących sobie ekstrawagancję połączoną z elegancją.