Nowoczesny druk

Na dzień dzisiejszy oprócz tradycyjnych odbitek na papierze, zakłady usług fotograficznych oferują szereg innych usług wywołania zdjęcia. Wybór papieru na zdjęcie między błyszczącym, a matowym już nie zadowala klientów. Obecnie nie jest już trudnością wydrukować własną fotografię na filiżance do kawy, koszulce czy podkładce na biurko. Część zakładów idzie dalej i oferują nawet pokrowce na telefon z własną fotografią. Oprócz takich praktycznych sposobów wykorzystania zdjęcia, profesjonaliści zachęcają klientów oferując fotografie w wielu ciekawych formatach, które mogą służyć na przykład ozdobie mieszkania.

aranżacja wnętrz

Autor: Tammy Manet
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety i albumy

W ofercie firm zajmujących się fotografia najchętniej preferowaną przez klientów usługą jest sporządzenie albumu ze zdjęciami w formie książki. Klient może wtedy dowolnie wybrać rozmiar albumu, wybrać właściwe zdjęcia i zadecydować na jakim papierze mają zostać wydrukowane. Bardzo często klienci kupują fototapety. Każdy zakład fotograficzny udostępnia zestaw przykładowych propozycji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dostarczyć swoje zdjęcie do wydrukowania w tym rozmiarze.

Fototapety powoli wypierają w nowoczesnych pomieszczeniach obrazy na płótnie, z uwagi na swoje praktyczne właściwości, brak ramy i atrakcyjną cenę. Tego typu tapetę przykleja się do ściany, w wyznaczonym dowolnie miejscu. Prezentuje się to bardzo atrakcyjnie i bardzo korzystnie wypełnia puste miejsce na ścianie.

Epson Stylus Photo PX730WD

Autor: Epson
Źródło: Epson

Dla zwolenników tradycji

Jedną z najbardziej interesujących ofert, z jaką można się spotkać w co lepszym zakładzie fotograficznym jest możliwość wywołania zdjęcia w formie zwykłego malowidła. Taki obraz ze zdjęcia jest drukowany na specjalnym płótnie, zbliżonym do płótna na obrazy, przy pomocy metod, które imitują pociągnięcia pędzla prawdziwego malarza.

Zaabsorbował Cię analizowany w tym miejscu wątek i szukasz poza tym uzupełniających danych? Poczytaj o nim znacznie więcej w tym omówieniu (http://bubucraft.pl/prezent-na-dzien-babci-i-dziadka)!

Nie należy sądzić, że obrazy w punktach z drobiazgami są wytwarzane inną techniką.

Korzyścią z takiego rozwiązania jest opcja dowolnego wyboru ramy do takiego zdjęcia – tak, żeby było dopasowane do wykończenia pomieszczenia w którym ma wisieć. Aktualnie tą metoda wykonuje się mnóstwo reprodukcji znanych obrazów, dlaczego więc nie wybrać własnego zdjęcia, żeby przypominało obraz?