Skąd wziąć środki na rozwój firmy

Kiedy mamy pomysł na biznes, za to nie posiadamy środków na jego rozwinięcie możemy wykonać różnego rodzaju kroki które umożliwią nam pozyskanie finansowania. Wydaje się, że jest to niezwykle skomplikowane, lecz to złe podejście. Naturalnie, czasami wniosek o dotację zdaje się być napisany po „chińsku”, zaświadczeń trzeba złożyć bardzo wiele, lecz nie ma rzeczy niemożliwych, na pewno można sobie z tym poradzić. W jaki sposób więc uzyskać dofinansowanie dla firmy?

Flaga Unii Europejskiej

Zdecydowanie powinniśmy pojawiać się na różnych imprezach przeznaczonych właśnie dla ludzi z ideami. Stwórzmy startup, pokazujmy się na różnego typu konferencjach, spotkaniach startupów itp. Na każdej takiej imprezie można odnaleźć wielu reprezentantów firm, które szukają dla siebie nowatorskich możliwości inwestowania pieniędzy. Nim jednakże pojedziemy na takiego typu spotkanie – przygotujmy się. Poczytajmy w sieci o marketingu, brandowaniu, b2b i innych tego typu tematach. Prościej nam będzie przyciągnąć potencjalnego inwestora, kiedy poczuje on, że angażujemy się w projekt, zaplanowaliśmy negocjacje, a nie zaledwie mamy pomysł i teraz oczekujemy z założonymi rękami na to, że ktoś za nas go zmonetyzuje.

Szczególnie jeżeli planujemy działać w Sieci przyłóżmy się dobrze do rozmów z inwestorami. Wszelkiego rodzaju e-usługi są tak powszechne, że ewentualny inwestor nie będzie tracił czasu na słuchanie byle jakiego stękania i uda się na dalsze poszukiwania bardziej wartościowych partnerów do rozmowy.

Unijne dotacje dla firm faktycznie może być trudno uzyskać. Dlatego może dobrze by było najpierw zainteresować się dofinansowaniami oferowanymi przez urzędy pracy, lub urzędy miejskie? To również jest możliwe a zaledwie kilku osobom chce się wyszukać, umówić się na spotkania z właściwymi osobami i po prostu zyskać dla swojego przedsięwzięcia środki. O dofinansowaniu UE też na

Nawet jeśli na początku nie będzie to żadna zawrotna suma, to i tak pozwoli nam coś zrobić. Być może będziemy mogli kupić konieczny sprzęt, być może dostaniemy dofinansowanie na promocję. Nie obawiajmy się również zwracać z propozycją współpracy do wielkich, świetnie funkcjonujących korporacji. Czasem bywa tak, że osoby stojące na czele firmy są zaganiane i nie mają czasu by pojawiać się na wydarzeniach branżowych. Warto skontaktować się z nimi inną drogą, zainteresować swoim pomysłem i swoim charakterem. To może się udać! Zawsze powinniśmy próbować.

Więcej o pozyskiwaniu funduszy na inwestycję na !