Efektywna terapia małżeńska.

Aktualnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Powodów jest wiele. Należą do nich między innymi niezgodność charakterów, niewierność, nałóg alkoholowy (zobaczysz tu), spory na tle finansowym, naganny stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny. Chociaż obecnie główną przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są wyrzucani z pracy, młode osoby nie mogą jej znaleźć, a gdy już się ją ma to na ogół zarobki nie są odpowiednie do realizowanej pracy. Warto, wtedy skorzystać z pomocy psychologa na przykład psycholog warszawa, ponieważ rozwód należy zaliczyć do skrajnego wyboru.

Przed wizytą sprawdź lekarza!

Źródło: bc-injury-law.com

Aczkolwiek nieraz jest on jedynym i prawidłowym wyjściem. Wwiększości przypadków dużo częściej rozstaja się pary, u których istnieje duża różnica wieku. Znaki ostrzegawcze oznajmiające o tym, że coś złego dzieje się w małżeństwie to przykładowo:- brak kompromisu- zamiast szukać rozwiązania szukamy sprawcy,- częste sprzeczki z byle powodu,- współżycie małżeńskie wyłącznie z obowiązku,- robienie sobie na przekór,- uczucie żony lub męża, że lepiej jest jak drugiej osoby nie ma w domu.

W ocaleniu małżeństwa może pomóc nam . Będzie ona efektywna dopiero wtedy, gdy obie strony będą zainteresowane pracą nad poprawą swojego związku. Niemniej jednak statystyki wskazuja, że około 25% par po 5 latach terapii i tak rozwiodło się. Zwykle były to pary, które zbyt późno zaczęły terapię. Dużo jest gabinetów psychologicznych, w których możemy odbyć taką terapię. Gabinet psychologiczny warszawa oprócz terapii małżeńskich oferuje także profesjonalną pomoc psychologiczną, rozmaitą ofertę szkoleń i warsztatów psychoedukacyjnych a także psychoterapię. Rezultatem dobrej terapii małżeńskiej jest to, że małżonkowie mogą ufać i polegać na sobie, cieszą się z odczuć erotycznych, mogą ze sobą współpracować, idealnie się dogadują, mogą polegać na sobie w każdej sytuacji.