Wagi do wożenia palet

Paleta, czasem określana jako platformowa, jest płaską, niejednokrotnie skonstruowana z drewna budową. Użytkowana niejednokrotnie jako usztywnione podłoże, na jakim kładzie się nieduże produkty idlatego też w większych ilościach przenosi je. Wagi paletowe zaaranżowane zostały w ten sposób, aby mogły być przewożone za pomocą wózków widłowych.

waga jubilerska

Źródło: http://www.wagi-elektroniczne.pl/

Istnieje kilka rodzajów palet. Najbardziej rozpoznawalną jest tak nazywana europaleta. Znaleźć możemy ją często w sklepach, hipermarketach, gdzie dzięki niej przenosi się artykuły spożywcze (przejdź do sklepu). Wykorzystywane są też w różnorodnego rodzaju magazynach.

Wszystkie materiały, produkty i przedmioty mieszczące się na palecie mają swoją określoną masę. Nie zawsze jest ona równa maksymalnemu obciążeniu tego typu konstrukcji, a jej ustalenie jest niezwykle istotne. Dlatego skrupulatne zważenie tego, co się na niej znajduje niesie ze sobą pewne skutki. Utworzono zatem urządzenia zwane wagami paletowymi. Stworzone są one do określania wagi treści palet, najczęściej tych typu euro. Łączy się z dostosowaniem ich rozmiarów do tej konstrukcji (840 x 1200 mm).

Sklep internetowy proponuje tego rodzaju wagi przemysłowe. Posiada w swoim asortymencie wagi lakierowane paletowe oraz nierdzewne wagi paletowe. Te pierwsze wykorzystywane są do pracy w suchym miejscu. Skonstruowano je tak, aby załadunek palety na nią mógł odbyć się zarówno za pomocą wózka niskopodnoszącego jak i wózka widłowego. Dodatkowym plusem tego urządzenia jest jego nie zbyt duża waga własna. Jest dzięki temu bezproblemowe w transporcie. Ponadto, niestosowana zajmuje niewiele miejsca.

Cenną wskazania jest waga paletowa lakierowana KPZ model 1EM. Platforma wagowa wykonana jest z lakierowanej stali. Miernik z kolei z trwałego tworzywa ABS. Opcjonalnie można powiesić go na ścianie za pomocą specjalnie przygotowanego do tego uchwytu. Usprawnieniem w pracy są też rolki i uchwyt transportowy. Waga ta posiada podświetlany wyświetlacz LCD. Opcjonalnie urządzenie to może otrzymać legalizację. Dzieje się to wtenczas za dodatkową opłatą. Oferowane są także wagi platformowe firm axis i CAS. Ta druga ma specyficzny żółty odcień.

Jeśli chodzi o wagi nierdzewne paletowe, sklep oferuje te od producentów AXIS i KPZ. Są one robione ze stali nierdzewnej. Dlatego też ich użytkowanie może odbywać się w zawilgoconym miejscu, gdzie urządzenie zrobione ze zwykłej stali mogłoby ulec zepsuciu.

Polecane są także pracy w miejscu, gdzie jest ryzyko zapylenia ich oraz przy produkcji agresywnych środków chemicznych. Struktura tych wag, tak samo jak belki tensometryczne i obudowa miernika są bardzo wytrzymałe. Ta ostatnia posiada dodatkowo zabezpieczenie IP65 (klasa szczelności).

Cenną zaoferowania jest waga paletowa nierdzewna AXIS model 4B_PAN. Tu mamy do czynienia z belką tensometryczną o klasie szczelności IP68. Tak samo jak inne produkty tego typu, zaopatrzono ją w uchwyt który umożliwia montaż miernika na ścianie. Opcjonalnie może posiadać też złącze RS 232. Zaletą są też opisane wyżej wymiary dopasowane do określenia wagi palet typu euro.

Sklep internetowy daje okazję zakupu wag platformowych zarówno lakierowanych jak i nierdzewnych z ponadprogramową usługą, jaką jest ich legalizacja. W takim przypadku koszt trochę rośnie.

Źródło: Wagi-elektroniczne.pl