Inwestycje – czy potrzebny nam doradca?

Gdy posiadasz jakikolwiek kapitał i myślisz, by go pomnożyć z pewnością zastanawiasz się w co inwestować. Opcji wyboru jest wiele i należy poznać możliwości zanim podejmiemy decyzję w co zainwestować. To oczywiste, że każdy człowiek pragnie jak najlepiej zainwestować pieniądze. To pieniądze właśnie pomagają nam zrealizować skryte marzenia.

Na pewno jedną z opcji są akcje. To najpopularniejszy sposób mnożenia funduszy. Naturalnie pod warunkiem, że mamy wiedzę w tym zakresie. Jeżeli nie wiemy jak inwestować na giełdzie, nie podejmujmy takiego ryzyka, lub zwróćmy się do dobrego doradcy finansowego – maklera papierów wartościowych, który nam pomoże i zajmie się naszym kapitałem.

Pieniądze czasem rosną na drzewie

Źródło: minority-opinion.com

Kolejnym sposobem pomnażania pieniędzy może być inwestowanie w waluty. To oczywiście także związane jest z ryzykiem, jednak jest ono mniejsze niż w przypadku grania na giełdzie. W takiej sytuacji także pomocny będzie doradca. Nieobawiajmy się udać się do takiego człowieka, jeśli sami nie znamy się na inwestowaniu. Oczywiście, prace dodatek nocny firmy doradczej bywają dość drogie, lecz zwykle ich zarobki zależą od tego jak dobrze zainwestują nasze środki. Z tego powodu maklerom zależy na tym, by jak najlepiej ulokować nasze pieniądze.

Jeżeli stoisz przed decyzją w co zainwestować 10000 i nie masz pomysłu, nie ma co czekać. Środki, które tylko zalegają na koncie przynoszą straty. Trzeba je inwestować i pomnażać. Doradca z pewnością skomponuje dla nas dobry portfel inwestycyjny, możliwe, że doradzi rozwiązania, o których samodzielnie byśmy nie myśleli, przykładowo powie nam jak bezpiecznie zainwestować w złoto. Takie inwestycje w złoto (może zaciekawi cię skup złota Warszawa Targówek) to zawsze ryzyko i trzeba być tego świadomym.

Możemy naturalnie nie zgodzić się z propozycjami doradcy. Ważne, by w końcu znaleźć z nim płaszczyznę porozumienia, określić poziom ryzyka, który możemy przyjąć i uzgodnić jakich ruchów nie może w naszym imieniu wykonywać.

Dobrze jest też pomyśleć o inwestowaniu w rozwój niewielkich przedsiębiorstw, albo konkretnych projektów. Jeśli któryś wzbudzi nasze zainteresowanie warto spotkać się z autorem danego projektu i porozmawiać o planach na przyszłość i możliwej kooperacji. Jeśli dodatkowo będziemy w stanie pomóc temu człowiekowi, na przykład wiedzą, albo innymi zasobami, niekoniecznie pieniędzmi, może okazać się, że to inwestycja na długi czas i to przynosząca stałe zyski.

Źródło: efektywne-inwestycje.pl