Jak zapewnić sobie świeże powietrze?

Coraz bardziej najnowsze techniki oraz normy budowlanewywierające wpływ na zwiększenie izolacyjności budynków wpływają na powietrze wewnątrz. Ograniczanie wymiany powietrza między budynkiem a otoczeniem bardzo korzystnie oddziałują na ilość ciepła potrzebnego do ogrzania wnętrz jednak praktycznie blokują naturalny proces oddychania budynków. Bez odpowiedniego systemu wentylacji i uzdatniania powietrza staje się ono dla nas bardzo niekorzystne.

filtr cząstek stałych

Źródło: pixabay

W zależności od pór roku jak i zastosowania samych pomieszczeń możemy spotkać się z powietrzem zbyt suchym, wilgotnym albo po prostu zanieczyszczonym. Na ratunek przychodzą rozwiązania, które pozwalają pozbyć się tych problemów. W sezonie zimowym kiedy zapotrzebowanie na ciepło w domach jest największe automatycznie ujawnia się problem suchego powietrza. Część osób nie odczuwa z tego powodu większego dyskomfortu lecz gros ma problemy z suchą skórą, włosami, spadkiem odporności czy wyschniętą śluzówką. Aby rozwiązać problem wykorzystuje się nawilżacze powietrza. Najpopularniejsze oraz sprawne są nawilżacze ultradźwiękowe. Posługują się ultradźwiękami do rozbijania drobin wody i tak powstała para jest wydmuchiwana. Zapewniają stałe utrzymanie wilgotności powietrza poprzez pomiar wilgotności. Działają bardzo cicho oraz sprawnie. Należy jednak pamiętać o częstej wymianie filtrów.

Nie zastanawiaj się- przejdź do oferty (https://www.linde-mh.pl/pl/Wynajmij-wozek/), żeby otrzymać ciekawe info na prezentowany w artykule zagadnienie. Oczekujemy na twą recenzję!

Sporo dodatkowych informacji przeczytasz pod tym linkiem .

Z odmiennym zagadnieniem borykają się mieszkania o za dużej wilgotności wpływającej na powstawanie pleśni i grzybów. Aby rozwiązać tę kwestię stosuje się domowe osuszacze powietrza. Z całej listy takich urządzeń, są one nieskomplikowane w obsłudze dedykowane do suszenia pomieszczeń i piwnic o niewielkiej powierzchni. Działają zdecydowanie wydajniej niż pochłaniacze wilgoci isą niedrogie w użytkowaniu.
 
Inną sprawą jest powietrze z zanieczyszczeniami. Spędzając większość czasu w wydzielonych pomieszczeniach ciągle mamy kontakt z ogromem drobnoustrojów. Z powodu braku wentylacji (sprawdź to koniecznie) te najdrobniejsze cały czas unoszą się w powietrzu i są przez nas wdychane. Najwrażliwsi na na obecność zanieczyszczeń są na pewno alergicy. By uporać się z problemem stosuje się oczyszczacze powietrza. Są one wyposażone są w specjalne filtry, które usuwają z wessanego powietrza wszelkie zanieczyszczenia i dodatkowo posiadają funkcję jonizacji i likwidowania przykrych zapachów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej obowiązkowo sprawdź link .
 
Więc jeśli źle czujesz się w swoim domu, często boli Cię głowa lub źle sypiasz, zrób coś dla poprawy powietrza, którym ciągle oddychasz.