Romantyczny urlop w naszych górach

zakochani

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com

Czy romantyczna wycieczka we dwójkę musi wieść nas ku Rzymowi, Francji lub Barcelonie? Zdecydowana część z naszych rodaków nie ma takiego przekonania. Niezgoda wobec powiązania miłości z wypadami zagranicznymi wynika przy tym również z charakteryzujących nas kłopotów materialnych, ale również z przekonania o tym, że Polska jest także romantyczna. W okresie zimowym najlepiej przekonać się o tym odwiedzając którykolwiek z kurortów; niezwykle kuszące z punktu widzenia par są zaś przede wszystkim Krynica a także Szklarska Poręba.

Romantyczne noclegi (zakopane hotel z basenem) w Krynicy to atrakcja stworzona głównie z myślą o osobach nastawionych na aktywny wypoczynek; mające blisko dwanaście tysięcy mieszkańców miasteczko położone w Beskidzie Sądeckim jest jednym z tych, w jakich nie można być znudzonym. Zdecydowana część osób przyjeżdża tu po to, aby oddać się białemu szaleństwu, miejscowa ludność jest jednakże rozkochana przede wszystkim w hokeju na lodzie. Odwiedziny w Krynicy można więc poświęcić temu, aby przekonać się, z jak unikatowym sportem mamy w jego przypadku do czynienia. Wieczór wykorzystuje się tu głównie na spacery po ogrodzie zdrojowym, jaki jest jednym z najpiękniejszych pomników przyrody w Szczawnicy niezależnie od pory roku.

Nudzić nie będą się także osoby, decydujące się na noclegi w Szklarskiej Porębie głównie, jeżeli są zakochanymi miłośnikami motoryzacji. Jednym z największych atutów tego miasteczka, umiejscowionego w dolinie rzeki Kamiennej na stokach Gór Izerskich i masywu Karkonoszy jest dogodna lokalizacja. Wakacje w Szklarskiej Porębie możemy więc spożytkować na to, aby zwiedzić niedalekie miasta w Niemczech i Słowacji. Nie można jednak nie docenić tego, że również w samym sercu tego miasteczka nie będziemy się nudzić. Kwitnie tu turystyka piesza, a także miłośnicy zimowego szaleństwa także nie będą czuli się pokrzywdzeni. Mocną strona Szklarskiej Poręby jest także sposobność odbywania romantycznych spacerów dla zakochanych, to bowiem właśnie w tym mieście znajdują się naturalne wodospady o których przecież nie sposób wspominać jako o elementach typowych dla polskiego krajobrazu.

Źródło: