Odpowiedni strój na pierwszą komunię świętą

Ubrania na pierwszą komunię

Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Już za chwilę wiosna, a w związku z tym pora wytężonych przygotowań do Pierwszej Komunii. W kościołach w całej Polsce będą odbywać się uroczystości związane z przyjęciem po raz pierwszy tysięcy dzieci komunii świętej. Jednak zanim to się stanie, należy się tej chwili właściwie przygotować. I są to przygotowania różnego rodzaju: te duchowe i świeckie.

Dzieci wcześniej rozpoczynają przygotowania do tej uroczystości: lekcje religii, msze święte dla dzieci i rodziców, a obok tego typu rzeczy, ich głowy, zwłaszcza dziewczynek pochłaniają kwestie ubioru. Nie ma, co ukrywać, jest to w dzisiejszych czasach równie ważna sprawa, podobnie jak sama msza. Duchowni utyskują, że wypacza się wymowę uroczystości, ale obecne czasy sprawiają, że: obie sprawy są zajmujące, a obowiązujący strój jest dopełnieniem duchowej oprawy tego święta. I to jest dobre podejście do sprawy.

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Suknie do pierwszej komunii świętej to wiecznie żywy temat: klasycznie zdobione rozpalają wyobraźnię dziewcząt już kilka miesięcy do przodu. Moda na sukienki różni się co sezon. Możliwości wyboru jest dużo. Butiki dwoją się i troją, aby przed majem zapewnić jak najciekawszy wybór sukienek. Oprócz sukienek zawrotną karierę robią alby. Najczęściej są wygodne, już uszyte lub szyte na zamówienie. W zależności od modelu mogą być z stójką, obszyte falbaną. W centralnej części posiadają wyhaftowane wzory hostii. Wybór alby polecamy w specjalnie rodzicom, którzy pragną aby ich dzieci wyglądały skromnie.

Tak samo ważne jak sam strój, są galanteria komunijna. Pelerynki to stałe elementy każdego ubioru. Wianki do pierwszej komunii świętej robione są na zamówienie z określonym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od pracowni florystycznej, w której złożymy zamówienie. Wianki robione są na podstawie ciętych kwiatów, lub gdy pogoda pomocna – sztucznych. Pierwsza komunia święta to z pewnością jedno z istotniejszych wydarzeń dla każdego dziecka. Warto się do niego odpowiednio przygotować o jej oprawę, tak, aby pamiętać ją do końca życia.