Sałatki z makaronem pyszne na lato

W okresie panowania wysokich temperatur w naszej diecie panują dania lekkie oraz z niską zawartością kalorii. Spożywamy mniej niezdrowych oleistych potraw, zamieniając je na przyjazne dla naszego ciała warzywa, owoce lub lekkie pieczywo.

sałatka grecka

Autor: www.SmakProstoty.pl
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Latem na naszych stołach nierzadko pojawiają się również sałatki a także surówki. Jednymi spośród najczęściej przyrządzanych są sałatki z makaronu. Odpowiednio przyrządzone tworzą odżywczy oraz niskokaloryczny pokarm, który na długo pozostawia wrażenie sytości w naszym żołądku.

Czy jakieś komentarze na temat naszego wpisu Cię zaintrygowały? W takim razie będzie nam niebywale miło, jeśli dopiszesz do nich również swe oceny.

Sałatka z makaronem, wbrew powszechnej opinii, nie stanowi bomby kalorycznej. Bynajmniej nie dzieje się tak z powodu zawartości makaronu. Szczególnie, jeżeli w miejsce pszennego, weźmiemy pełnoziarnisty Jest to bowiem produkt zawierający przede wszystkim węglowodany oraz białko. Poza tym w trakcie gotowania wchłania on wodę, dzięki czemu trzykrotnie wzmaga swą objętość. Jest jednak ważki warunek – sałatka z makaronem winna być zrobiona z pasty al dente. Wtedy nasz organizm przez dłuższy czas zamienia skrobię na glukozę, ze względu na co poczucie sytości zostaje na dłużej.

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku wzbogacania sałatki z makaronu wysokokalorycznymi dodatkami bądź sosami. Najpopularniejszym przykładem jest majonez. Sałatka z makaronem i majonezem nie będzie korzystnym pożywieniem, gdyż bogata jest w mnóstwo pustych, powodujących przybieranie na wadze kalorii. Nie odmieni tego nawet makaron gotowany al dente. Sałatka z makaronem i majonezem może być spożywana jedynie przez osoby nie borykające się z nadwagi i również niezwykle rzadko.

Sałatka tego rodzaju niejednokrotnie zawiera gwiazdki z makaronu. Ze względu na nieduże wymiary rewelacyjnie komponują się z pokrojonymi w kostkę warzywami, bądź pieczonymi kawałeczkami mięsa.

Czy szukasz na danej stronie czegoś niezwykle ciekawego? Zapraszamy w takim razie do kolejnego artykułu. Musisz jedynie kliknąć w ten link.

Gwiazdki z makaronu perfekcyjnie pasują również do zup. Prawdopodobnie niejeden z nas pamięta takie z dzieciństwa przyrządzane przez mamę bądź babcię. W owym czasie makaron robiono na ogół we własnym zakresie. W tym momencie ta praktyka odchodzi do lamusa, natomiast kształty, odmiany oraz dodatki zawarte w makaronach przyprawiają o zawrót głowy.