Uczenie języka obcego od dzieciństwa

Wszyscy rodzice chcą dla własnego potomka jak najlepiej. Kiedy maluszek jest jeszcze w łonie mamy, snujemy wspaniałe wizje w sprawie jego przyszłego życia. Myślimy, do jakiej będzie uczęszczał szkoły, jaki zawód będzie uprawiał i jak nieprawdopodobny odniesie sukces w swoim życiu. Zwykle nasze plany rozmijają się z prawdziwym życiem. Okazuje się, że nasza pociecha zupełnie inaczej podchodzi do życia, a my musimy się z tym pogodzić. Jednak można ułatwić mu start w dorosłość. Najskuteczniejszym sposobem na to jest nauczanie języków obcych jeszcze w dzieciństwie.

Jak wychować poliglotę

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Naukowcy już dawno stwierdzili, że kilkulatki niezwykle szybko przyswajają wszelką wiedzę. Świeży mózg chłonie wtedy najwięcej informacji. Stąd też jest to bez wątpienia najkorzystniejszy czas na zaczęcie nauki jakiegoś języka. Na początku możemy zorganizować gry językowe, które pomogą dzieciakowi osłuchać się z obcym językiem. Im częściej dzieciak będzie miał z nim kontakt, tym szybciej się go nauczy. Doskonałe warunki do nauki języka obcego mają dzieciaki z małżeństw dwujęzykowych. Wówczas maluchy naturalnie uczą się języków swoich rodziców. My możemy naszym latoroślom puszczać piosenki w obcym języku. To także przyniesie pożądany efekt. Gdy nasza pociecha chodzi już do szkoły, należy pomyśleć o systematycznych lekcjach. Są szkoły angielskiego w Warszawie (zobacz tutaj: które mają specjalne zajęcia dla młodszych. Wówczas będziemy posiadać pewność, że nasze dziecko świetnie opanuje gramatykę i zasady pisowni.

Język angielski Warszawa (zerknij na szkołę językową na ochocie) (pełen artykuł) otworzy naszym dzieciom drzwi do międzynarodowej kariery. Z biegłą znajomością właśnie angielskiego ma ono szansę w dorosłym życiu znaleźć ciekawą pracę w każdym zakątku na świecie.

Nigdy także nie będzie miało problemów z z poruszaniem się w innym kraju. Język angielski to współczesna łacina i wszędzie można się w tym języku dogadać. Znajomość tego języka to także elementarny wymóg rekrutacyjny. Pamiętajmy jednak, że jeden język obcy w naszych czasach to zdecydowanie za mało, stąd też musimy namówić nasze dziecko na inny język. Im bardziej egzotyczny, tym większa szansa na dobrze płatną pracę.