Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jak jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To proste! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”

Bieżnia treningowaBardzo popularnym sprzętem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w warunkach domowych. Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są komfortowe i bezpieczne. Trenując na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, obniżamy poziom cholesterolu i poprawiamy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi mają wpływ także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Właściwym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten typ bieżni umożliwia łatwiejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Co więcej możemy dowolnie regulować tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy przecież zakupić wysokiej jakości, które będzie służyło nam długo. Trzeba tu powiedzieć, iż bieżnia Kettler to świetny wybór. Kettler cieszy się niemałym uznaniem i gwarantuje niepodważalną jakość swoich urządzeń.

OrbitrekMoże warto jednak pomyśleć nad kupnem orbitreku? Te urządzenia posiadają wiele zalet, które należy zauważyć. Trenażer mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko kontuzji.

Czy obecnie szukasz czegoś interesującego na ten wątek? Jeśli tak, to poznaj informacje dotyczące do firmy i przejrzyj ofertę bielizna termoaktywna dla dzieci.

Dodatkowo, ćwiczenia na orbitreku angażują też mięśnie ramion, pleców i klatki piersiowej. Jeżli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, dobrym wyborem będzie orbitrek magnetyczny. To urządzenie przeważnie jest mniej kosztowne od trenażerów innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.