Bądź swoim własnym projektantem czyli sztuka samodzielnego wykonywania biżuterii.

Każda z pań niezależnie od okazji śni o tym, aby wyglądać modnie i przede wszystkim nietuzinkowo. Nie każda pani może sobie również pozwolić na kreację od znanego projektanta czy stylisty. Co zrobić, aby wyglądać świetnie i oryginalnie niewielkim nakładem finansowym?

biżuteria

Autor: Marek Wójcicki
Źródło: Kate&Kate

Odpowiedź jest prosta – skoncentrować się na dodatkach, które w idealny sposób podkreślą prostą kreację. Oryginalność dodatków zapewnimy sobie wykonując je techniką hand-made – z koralików, kolorowych nitek, cekinów a także z szkła i plastiku. Poniżej kilka pomysłów nie tylko na stworzenie swoich arcydzieł ale również doskonały sposób na to jak zorganizować sobie wolny czas w niebanalny sposób.

Niezwykłe rękawiczki nie tylko na niepogodę

Pierwszą propozycją ozdobienia zwykłego stroju jest przyozdobienie codziennych rękawiczek. Mitenki, bo o nich mowa, to rękawiczki bez palców, które były znane już w osiemnastym wieku a które obecnie przeżywają swój modowy powrót. Mitenki mogą być ażurowe, wełniane, jedwabne a nawet skórzane. Możemy je wzbogacić doszywając koraliki, pióra, wstążki czy cekiny projektując własną kompozycję. Gdy mamy już ciepłe i ozdobne mitenki czas zastanowić się nad biżuterią. Doskonałym rozwiązaniem będzie samodzielne wykonanie kolczyków – z modeliny lub ozdabiając kawałki drewna, szkła, plastiku czy materiałów. Piękny i oryginalny wygląd na pewno zapewnią nam kolczyki z modeliny. Zaletą takiej ozdoby jest brak limitów – możemy ulepić to wszystko, co tylko zechcemy mieć zawieszone na uszach zaczynając od mikroskopijnych torcików po ulubione zwierzaki czy postaci z filmów.

Idol na uszach – czemu nie?

biżuteria

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate

Ogromną sławą darzone są wizerunki znanych aktorów czy gwiazd filmu widniejące na kolczykach. Niewiele z nas zdaje sobie sprawę, że biżuterię z takim wizerunkiem jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. Sposób ten nazywa się decoupage. Kolczyki decoupage możemy stworzyć z ulubionego materiału – drewna, szkła czy kawałka plastiku. Metoda polega na naklejeniu obrazka z chusteczki czy serwetki w dowolnym kształcie do powierzchni materiału. Samodzielne stworzenie ozdoby to doskonały pomysł na niepowtarzalny styl i ożywienie banalnej kreacji. Nie wymagają ani wielkich nakładów finansowych ani dużych umiejętności manualnych, do ich zrobienia wystarczy pomysł i chęci. decoupage – http://tokarnia-sosenka.com.pl/

Źródło: Artillo