Czerń i biel – nadal modne

sukienka

Autor: Every Nature
Źródło: Every Nature
Po chwili zastanowienia można stwierdzić, że złączenie białego z czarnym przenigdy nie wyjdzie z mody. Człowiek lubi czerpać inspiracje z natury i chociaż prócz zebry, bardzo trudno znaleźć w niej takie zestawienie kolorystyczne, to trzeba powiedzieć, że jest w nim coś niesamowicie naturalnego, delikatnego oraz eleganckiego. Przez wieki połączenie obu kolorów zostało na stałe w modzie.

Czarno – białe ubrania ma w swojej ofercie dużo marek, od tych najbardziej wyszukanych jak na przykład ubrania Chanel, po te mniej ekskluzywne jak na przykład ubrania Reserved. Zestawienie takich kolorów bez dodawania, żadnej dodatkowej barwy jest wyrazem dobrego gustu oraz dodatkowo też może świadczyć o zasobności naszego portfela. Już dawno w naukach społecznych zwrócono uwagę na fakt, że biel i czerń to kolory biznesu, powiązane z bogactwem oraz pieniędzmi. Bieda natomiast w wielu miejscach na kuli ziemskiej lubi wyrażać się bardziej szeroką paletą barw. Na dowód tego można obejrzeć program przyrodniczy poświęcony mieszkańcom trzeciego świata, a z pewnością wyciągniemy bardzo podobne wnioski.

W wymienionym już powyżej sklepie Reserved można kupić wiele ciuchów wpisujących się w ten biało-czarny, klasyczny trend. Sporo z nich, wykorzystuje go bezpośrednio poprzez złączenie materiałów właśnie w tych kolorach. Sukienki Reserved są tego doskonałym przykładem. Jest sporo modeli, które oprócz proporcjonalnego połączenia tych kolorów, wykorzystuje też takie zabiegi jak lamowanie, kołnierzyki lub wstawki. Czarna sukienka z białymi lamówkami to extra propozycja na przykład dla Pań które pracują w biurze.

Oczywiście nie jest powiedziane, iż omawiany duet kolorystyczny powinien być wykorzystany w ramach jednej rzeczy. Taki sam efekt, można uzyskać również łącząc czarne spodnie Reserved z bluzką w kolorze białym, lub też białą sukienkę z czarnym żakietem. Wybranie takiego zabiegu może okazać się dużo praktyczniejsze, gdyż w przypadku, gdy będziemy zmuszeni wyglądać jakoś bardziej oficjalnie, pozostaniemy w biało-czarnej tonacji, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby potem białą lub czarną sukienkę złączyć z innymi kolorami, tworząc całkowicie nowy, mniej formalny look. wnętrz (więcej na ten temat tutaj) wnętrz (kliknij aby zobaczyć więcej)