Zostań poliglotą!

Władanie dobrze co najmniej jednym językiem, najkorzystniej rzecz jasna angielskim, jest dziś ważną kwestią. Zdolności językowe trzeba doskonalić już od najwcześniejszych lat, dlatego jeżeli pragniesz, aby twoje dziecko biegle władało językiem Szekspira, do wyszukiwarki internetowej wpisz słowa „angielski dla dzieci Gdańsk”.

Znajomość języka królów angielskich jest niezwykle cenna w współczesnym świecie, bo większość szefów firm zwraca na to uwagę. Jeśli zatem zauważasz, że musisz ulepszyć swoje umiejętności przed rozmową kwalifikacyjną albo zamierzasz zacząć lekcje angielskiego od najniższego poziomu, do wyszukiwarki wpisz sformułowanie angielski z dojazdem (Polecam:). W tej usłudze lektora języka przyjedzie wprost do twojego mieszkania, nie będziesz musiał jeździć na drugi koniec miasta, by się uczyć.

Zajęcia z dojazdem lektora

Autor: Moose
Źródło: http://www.moose.pl

Do Polski nadchodzi europejski kryzys finansowy, coraz trudniej będzie otrzymać wszędzie pracę. Mądrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest podnoszenie kwalifikacji. Jeśli chcesz idealnie wypaść na rozmowie o pozycję, powinieneś legitymować się umiejętnością porozumiewania się w co najmniej dwóch językach nieojczystych. Nauka hiszpańskiego Warszawa- , jako kolejnego języka, może być najlepszym posunięciem. Pracodawca z pewnością doceni fakt, że potrafisz płynnie dogadać się z jego partnerami handlowymi z półwyspu iberyjskiego bądź krajów latynoamerykańskich. W sytuacji, gdy zdecydujesz się na naukę języka hiszpańskiego, do Google wpisz zdanie „hiszpański Wałbrzych” (ciekawa historia).

Następnym językiem, którego płynna znajomość może dać ci znaczny atut w ocenie HR, to mowa Francuzów. Trzeba wspomnieć, że język francuski to oficjalny język, stosowany w kontaktach dyplomatycznych. Jeśli szukasz pracy w instytucjach państwowych, które parają się polityką międzynarodową, zdolność płynnego komunikowania się po francusku będzie kluczowa. Miej na uwadze również, że mowa Francuzów to drugi, po angielskim, naczelny język, używany w strukturach Unii Europejskiej. Jeżeli potrzebujesz fachowych lekcji nauki mowy Moliera, do wyszukiwarki internetowej wpisz sformułowanie „kurs francuskiego Warszawa”.