Nowatorski sposób komunikacji – technologia VoIP

Przyszło nam żyć w świecie, w którym komunikacja na odległość to już nawet nie potrzeba, ale konieczność. Od 1876 roku, kiedy to Aleksander Bell wymyślił pierwszy aparat telefoniczny, minęło wiele czasu, a my – ludzie, znacznie rozwinęliśmy pierwotną technologię „dzwonienia”. Jedną z nowszych (a także tańszych) sposobów jest telefonia IP jednakże niewielu jeszcze z niej korzysta, a większość osób nie wie o takiej metodzie.

telefon

Źródło: www.morguefile.com
Czym jest telefon VoIP?Telefony IP (zwane też telefonami VoIP), to aparaty, które w przeciwieństwie do standardowych aparatów PSTN czy ISDN nie są podłączone do linii telefonicznej, ale do sieci internetowej, a połączenia są realizowane za pomocą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, potocznie „telefonia internetowa”).

Jeśli zamierzasz znaleźć następne artykuły wiążące się z analizowanym tutaj tematem, zobacz ofertę na stronie publikującym zbliżone materiały.

Tego typu aparatym umożliwiają prowadzenie istotnie tańszych połączeń, czasami nawet bezpłatnych, w ramach jednego dostawcy. Przypominają one zwyczajny aparat telefoniczny posiadający słuchawkę, klawiaturę a czasami też ekran,lecz nie posiadają wyjścia w zwykłe wyjście do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, lecz w wyjście do Internetu, często standardowe, takie jak przy komputerze. Co ciekawe, aby korzystać z tej technologii nie potrzebujemy korzystać z komputera.

Jeżeli interesuje Cię omawiany wpis, to bez ociągania kliknij tu i przeczytaj oprócz tego inny tak samo pasjonujący news prawnik wrocław.

Potrzebny on będzie tylko do skonfigurowania urządzenia. Nieraz zdarza się, że aparaty VoIP mylone są z telefonami USB, które w rzeczywistości są jedynie odpowiednikiem karty dźwiękowej ze słuchawką, mikrofonem i kilkunastoma przyciskami klawiatury. Urządzenia takiego rodzaju nie potrafią przekazać rozmowy bez pomocy komputera i łączone są z komputerem za pomocą złącza USB- sprawdź mój blog.

Jak zacząć korzystać?Już teraz na rynku dostępnych jest kilku operatorów, którzy obsługują nie tylko klienta biznesowego, ale też indywidualnego. Aby ich znaleźć najprostszym sposobem jest skorzystać z Internetu. Starczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: telefon VoIP, telefonia VoIP bądź operatorzy VoIP i już po kilku chwilach ukażą nam się adresy stron internetowych poszczególnych operatorów.