Nowatorski sposób komunikacji – technologia VoIP

Przyszło nam żyć w świecie, w którym komunikacja na odległość to już nawet nie potrzeba, ale konieczność. Od 1876 roku, kiedy to Aleksander Bell wymyślił pierwszy aparat telefoniczny, minęło wiele czasu, a my – ludzie, znacznie rozwinęliśmy pierwotną technologię „dzwonienia”. Jedną z nowszych (a także tańszych) sposobów jest telefonia IP jednakże niewielu jeszcze z niej korzysta, a większość osób nie wie o takiej metodzie.

telefon

Źródło: www.morguefile.com
Czym jest telefon VoIP?
Telefony IP (zwane też telefonami VoIP), to aparaty, które w przeciwieństwie do standardowych aparatów PSTN czy ISDN nie są podłączone do linii telefonicznej, ale do sieci internetowej, a połączenia są realizowane za pomocą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol, potocznie „telefonia internetowa”).

Jeśli zamierzasz znaleźć następne artykuły wiążące się z analizowanym tutaj tematem, zobacz ofertę na stronie publikującym zbliżone materiały.

Tego typu aparatym umożliwiają prowadzenie istotnie tańszych połączeń, czasami nawet bezpłatnych, w ramach jednego dostawcy. Przypominają one zwyczajny aparat telefoniczny posiadający słuchawkę, klawiaturę a czasami też ekran,lecz nie posiadają wyjścia w zwykłe wyjście do analogowej linii telefonicznej lub ISDN, lecz w wyjście do Internetu, często standardowe, takie jak przy komputerze. Co ciekawe, aby korzystać z tej technologii nie potrzebujemy korzystać z komputera. Potrzebny on będzie tylko do skonfigurowania urządzenia. Nieraz zdarza się, że aparaty VoIP mylone są z telefonami USB, które w rzeczywistości są jedynie odpowiednikiem karty dźwiękowej ze słuchawką, mikrofonem i kilkunastoma przyciskami klawiatury. Urządzenia takiego rodzaju nie potrafią przekazać rozmowy bez pomocy komputera i łączone są z komputerem za pomocą złącza USB- sprawdź mój blog.

Jak zacząć korzystać?
Już teraz na rynku dostępnych jest kilku operatorów, którzy obsługują nie tylko klienta biznesowego, ale też indywidualnego.

Jeśli naprawdę chcesz bardziej zgłębić to zagadnienie, kliknij jeszcze tu i zdobądź pomocne informacje. Ono na pewno będzie dla Ciebie pomocne.

Aby ich znaleźć najprostszym sposobem jest skorzystać z Internetu. Starczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: telefon VoIP, telefonia VoIP bądź operatorzy VoIP i już po kilku chwilach ukażą nam się adresy stron internetowych poszczególnych operatorów.