W jaki sposób stworzyć pokój gościnny?

Jak wspaniale, po dniu pełnym wyzwań, przyjść do kochanego mieszkanka, usiąść na wygodnej kanapie i w końcu porządnie odpocząć. Bez wątpienia, niejeden z nas wyczekuje podobnej chwili, siedząc kolejną godzinę nad zestawieniem. Tylko w swoim mieszkaniu możemy porządnie wypocząć. Nawet, kiedy przeżywamy cudowne wczasy w luksusowym ośrodku, to wciąż tęsknimy za swoim domem. Pomieszczeniem, które idealnie nadaje się do odpoczynku jest bez wątpienia salon. Dlatego powinniśmy uczynić co w naszej mocy, aby stał się on prawdziwą enklawą spokoju.

Salon, fototapety do salonu

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Bardzo ważne są właściwe meble. To właśnie one tworzą prawdziwą atmosferę. A najistotniejszym elementem w salonie jest rzecz jasna kanapa. W marketach możemy kupić obecnie najrozmaitsze zestawy wypoczynkowe. Ich wybór zależy od naszego gustu. Jeśli uwielbiamy ponadczasową elegancję, zdecydujmy się na komplet ze skóry. Będzie wyglądał doskonale w dowolnym wnętrzu i nigdy nie przestanie być modny. Amatorzy nowoczesnych rozwiązań na pewno zainteresują się mocnymi barwami oraz niebanalnymi kształtami. Z kolei, jeśli pragniemy, by nasz salon był niebanalny, urządźmy go w staromodnym stylu. Kolonialne meble oraz zabytkowe sofy na pewno będą przedmiotem zachwytów naszych sąsiadów. A my będziemy się czuć w takim pokoju jak bohaterowie historycznych powieści.

Zanim jednak wpadniemy w szaleństwo zakupów, nie zapominajmy o tym, że jest to miejsce relaksu, a nie galeria sztuki. Salon (www.novagroup.pl) powinniśmy zaaranżować w pierwszej kolejności funkcjonalnie. Jeżeli przeholujemy z ilością dekoracji, z pewnością nie będziemy mogli się w takim wnętrzu skupić na wypoczynku. Pomyślmy o zielonych kwiatach, które ożywią wnętrze. Bardzo ważny jest także kolor ścian. Jeszcze niedawno modne były kolorowe wnętrza, ale powoli powraca do łask szlachetna biel. Pomalowanie w tym kolorze tego pokoju to świetny pomysł, gdyż możemy wówczas pozwolić sobie na dodatki w dowolnym kolorze. Nie zapominajmy o właściwym świetle, które również kreuje klimat wnętrza. Oryginalne lampy mogą stać się również ciekawym elementem ozdobnym.