Grypa jak się przed nią obronić?

Termometr

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

W okresie jesiennym każdego roku, mamy do czynienia ze wzrostem liczby zapadania na grypę. Z zakatarzonymi osobami mamy kontakt wszędzie – w miejscach publicznych, sklepach, szkołach czy środkach komunikacji miejskiej. Obronić chorobą (polecamy wybielanie zębów kraków)ed chorobą nie jest łatwo, a wychodzić do urzędu przecież musimy.

Jak nie powiększyć tych niepokojących już statystyk i nie zachorować na grypę?

Babcinych sposobów poradzenia sobie z początkowymi symptomami choroby czy niedopuszczenia do rozwoju grypy jest dużo. Ubieramy się na cebulkę, zażywamy mnóstwo witamin i suplementy diety, ograniczamy spotkania socjalne, dużo śpimy i aktywnie wypoczywamy a mimo wszystko, infekcja może i nas dosięgnąć. Obecnie popularnością cieszą się szczepienia ochronne – są one podstawowe znaczenie w profilaktyce i ograniczaniu rozprzestrzenienia się grypy.

Nieprzyjaciel atakuje z powietrza

Wirus grypy szerzy się drogą kropelkową, w czasie kichania czy kaszlu. Należy zatem zawsze zasłaniać drogi oddechowe podczas kichania czy kaszlu i zwracać uwagę, aby inne osoby robiły to samo. Objawy choroby

Początki choroby są bardzo gwałtowne, w pierwszej kolejności dosięga nas bardzo wysoka temperatura dochodząca do 39-40 Stopni Celsjusza, dołączyć do niej może zatok, bóle kości i stawów. Chory może skarżyć się na ból gardła, katar, męczy go kaszel, a węzły chłonne stają się powiększone i tkliwe.http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/ – http://a2clinic.pl/stomatologia/protetyka/ -Objawom tym towarzyszy złe samopoczucie, brak apetytu, apatia oraz senność. Objawy braku sił może przeciągnąć się i występować długo po ustaniu objawów grypy.

Uwaga na konsekwencje

Powikłania po grypie są bardzo niebezpieczne, mogą wystąpić szczególnie wtedy, kiedy zlekceważymy grypę i nie wyleczymy się do całkowicie. Do konsekwencji zaliczamy: zapalenie mięśnia sercowego i opon mózgowych, zapalenie płuc i oskrzeli, silną niewydolność oddechową czy astmę oskrzelową.

Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać niż leczyć, z tego powodu nie lekceważmy początkowych objawów grypy i przeziębienia. Nasze zdrowie jest najważniejsze, dlatego jeżeli pojawiają się symptomy niepokojące takie jak ból głowy, gorączka czy bóle kostno-stawowe, udajmy się do specjalisty i pozwólmy sobie na pełną rekonwalescencję.

Źródło: nowafarmacja.com.pl