Klimatyzator – ale jaki?

Bez względu na to, czy posiadamy budynek, biuro, mieszkanie, domek czy altankę, klimatyzatory bywają przydatne. Zapewnienie dobrej temperatury oraz kontrola wilgotności znacznie zwiększają wygodę pracy i odpoczynku. Problem tylko, jaki model zamontować? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części artykułu.

klimatyzatory

Źródło: http://www.aleklima.pl/

Chwalone są klimatyzatory typu split. Składają się one z dwóch części. Pierwsza z nich, skraplacz, znajduje się na zewnątrz. Druga – parownik – musi zostać umieszczona w środku. Aby zamontować tego typu klimatyzator, niezbędna jest możliwość zawieszenia skraplacza za oknem lub na balkonie. Split gwarantuje niezłą ergonomię i jest cichy.

Innym rodzajem jest klimatyzacja okienna. Składa się z jednej części i instaluje się ją w oknie lub w wywierconej ścianie. Patrząc na komplikacje montażu, przymus wyburzenia części muru oraz nieciekawy wygląd, klimatyzatory tego typu zakładane są głównie w budynkach gospodarczych i handlowych. Więcej na ten temat: strona www.

Sprzedaje się również model mobilny. Klimatyzator kompaktowy można nosić za sobą wszędzie i uruchamiać w każdym miejscu. Model ten posiada niestety dwie wady. Przede wszystkim, należy lokal, który planujemy grzać żyrandole (przejdź do oferty) chłodzić, odpowiednio przystosować. Nie obejdzie się bez wiercenia dziury na na wylot klimatyzacji. Po drugie, urządzenie robi wiele hałasu.

aleklima. logo aleklima

Kupując klimatyzator, należy dostosować go do powierzchni pomieszczenia.

Niezbędny jest Ci kompleksowy raport na ów temat? Starczy, że wejdziesz na ten link i na następnej witrynie znajdziesz wszystkie szczegółowe wiadomości.

Na portalach producentów można znaleźć odpowiednie tabelki doboru mocy. Przykładowo, by utrzymać w cieple lub chłodzić pomieszczenie o metrażu 50 m2 , potrzeba mocy w rejonie 4 kW.

I na koniec pozostaje decyzja, jakiej firmy sprzęt zakupić. Polecić można klimatyzatory lg, dobrej jakości i ergonomiczne. Koreańscy producenci są znani ze świetnego sprzętu AGD, dlatego też powinniśmy wziąć pod uwagę również klimatyzatory samsung.

I na koniec zostaje decyzja, jakiej marki sprzęt zamówić. Cenione są klimatyzatory LG, znakomitej jakości i ergonomiczne. Wićej tutaj: Koreańscy producenci są słynni ze świetnego sprzętu AGD, stąd poleca się wziąć pod uwagę także klimatyzatory Samsung

Źródło: Aleklima.pl