Dlaczego najpopularniejsze są gry wideo?

Dziś popularne są gry na PS3, gry na xbox 360 lub – mniej znane – gry na 3DS. Konsole oraz urządzenia przenośnie wyparły już proste gry planszowe. Od dawna trwa konflikt o to, która konsola jest najlepsza. Konsole do gier wideo marki Sony, a więc Playstation 3 oraz firmy Microsoft, czyli Xbox 360 oferują tzw. exclusivy, to jest gry przeznaczone wyłącznie na jedną z platform. Konsole mają opcję dołączania dodatków|akcesoriów, jakim jest Kinect dla Xboxa lub Move do playstation.

Kryteria wyboru przeciętnego gracza

Produkujący konsole próbują wzajemnie się wyprzedzać w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Na celu mają zapewnienie użytkownikom najlepszej rozrywki. Szczególnym popytem cieszą się gry na PS3 jak i gry na 3DS. Nieustannie uzupełniane są rozmaite funkcje, w które wyposażone są konsole oraz Xbox. Gry, wykorzystujące proponowane na rynku dodatki, wymagają naprawdę dużych zasobów energii oraz często zaangażowania fizycznego. Można w ten sposób połączyć różne formy spędzania wolnego czasu – sport oraz radość wynikającą z grania. Konsole mają za zadanie zwłaszcza budzić radość z gry, czyli pełnić funkcję rozrywkową.

Konsole, Nintendo oraz gry na PS3, 3DS

Blackgames.pl - konsole

Źródło: Blackgames.pl

Nic nie stoi na przeszkodzie, by pod różne konsole podłączyć klawiaturę, myszkę czy dysk twardy i swobodnie korzystać z sieci, komunikatora schodami (zobacz więcej na stronie) oglądać filmy. Dla użytkowników mobilnych konsoli, którym gry na PS3 schodach (zobacz kliknij i sprawdź) gry na 3DS sprawiają przyjemność zarówno w drodze, w szkole jak i w jakimkolwiek środku lokomocji, Nintendo przygotowało i dokładnie przedstawiło w ofercie konsole 3DS. Wyposażone są w ekran, który czyni możliwym oglądanie obrazu w grafice 3D, bez konieczności używania specjalnych okularów.

Dodatkowe funkcje i niezwykłe zastosowanie konsoli nowej generacji

Urządzenia Nintendo są mobilne, dlatego – podobnie jak inne konsole (*sklep) – wymagają pełnej baterii. Jest to jeden z problemów, na jakie można się natknąć użytkując konsole bez zasilania. Jak każdy przenośny sprzęt, konsole wyposażone są w wiele pomocnych funkcji, m.in. w WiFi, odtwarzacz muzyki czy aparat z dwiema soczewkami, z możliwością wykonywania zdjęć w jakości 3D. Dodatkowo producent oferuje wiele ciekawych gier znanych z innych konsoli. Rynek gier komputerowych to jeden z najdynamiczniej pnącychsię segmentów rozrywki. Dzięki różnego rodzaju efektom Playstation 3 oraz gry na PS3 są coraz bardziej realistyczne, natomiast użytkownik ma szansę wcielić się w swojego idola w wirtualnym świecie.