Nieustający ból głowy – jak go leczyć?

ból2

Źródło: http://www.sxc.hu

Statystyki pokazują, że migrena to kłopot, który w znacznej większości dotyczy kobiet. Istnieje sporo sposobów na złagodzenie objawów migreny, ale całkowite pozbycie się tej dolegliwości jest niestety niemożliwe. Na szczęście możemy poznać wiele osób, które uważa, że intensywność i częstotliwość bólów migrenowych zmniejsza się z wiekiem.

Istotne jest, aby diagnoza o migrenie była trafna. Często bowiem przyczyna bólu głowy może być całkowicie inna. Warto zatem poddać się różnego rodzaju badaniom, nie wykluczając badania tomograficznego głowy. Pozwoli to wykluczyć najgroźniejszą z przyczyn bólów głowy, jaką może być tętniak czy guz. Nie powinno się lekceważyć częstych i powracających bólów głowy, od szybkiej reakcji może bowiem zależeć nasze zdrowie a nawet życie.

Gdy przeprowadzone badanie tomograficzne nie wskaże przyczyny bólów głowy, można dodatkowo wykonać biorezonans. Co ważne, badanie rezonansem jest dokładniejsze, przez co gwarantuje lepszą diagnozę. Może jednak okazać się nie do pokonania dla osób cierpiących na klaustrofobię, ze względu na specyficzną konstrukcję tego urządzenia.

ból

Źródło: http://www.sxc.hu

Jeśli i w tym przypadku, nie uzyskamy odpowiedzi, warto pomyśleć nad przeprowadzeniem badań alergologicznych. Może się na przykład okazać, że nasz organizm nie przyswaja pewnych substancji np. glutenu i to może być główny winowajca tych bolączek.

Pamiętaj o tym, że masz możliwość przeczytać inne interesujące wątki – należy tylko na danej witrynie www (https://meanderstomatologia.pl/) wejść w umieszczony tam link.

Zatem modyfikacja diety może przynieść zaskakujące efekty.

W przypadku, gdy jesteśmy już odpowiednio pewni, że nasze bóle głowy to migrena, a kupione w aptece leki przeciwbólowe mało nam pomagają, można spróbować zacząć uprawiać jogę. Migrena wynika bowiem z nadwrażliwości na reakcje neuronaczyniowe nie rzadko związane z nadmiernymi emocjami lub stresem. Wszelkie więc ćwiczenia mające na celu uwolnienie napięć skupionych wokół układu pokarmowego i kręgosłupa, mogą sprawić, że dolegliwości będą mniejsze, a napady bólu coraz rzadsze.

Źródło: nowafarmacja.com.pl