E- dymek

Papierosy są coraz droższe, etykietki pouczające na paczkach coraz ostrzejsze. Zmniejsza się przestrzeń, w której nałogowcy mogą popalać. Wiarygodne analizy ukazują niszczące oddziaływanie substancji smolistych na życie człowieka. Normalne fajki silnie usidlają. Na dodatek u palacza dochodzi potrzeba trzymania czegoś w ręku w czasie pogawędek, pracy. Sporo ludzi twierdzi, że papieros ich relaksuje – mimo że badania kliniczne ukazują coś całkowicie odwrotnego. To najlepsza pora, by przerzucić się na papierosy elektroniczne.

palenie

Autor: Crysco Photography
Źródło: http://www.flickr.com

W Polsce nie są jeszcze szczególnie powszechne. Osoby elektronicznym papierosem w ręku, wydmuchujące z buzi dobry dla nosa obłok zauważalne są w tylko wybranych miejscach. Wielu znawców stwierdza jednak, że w rezultacie coraz bardziej opresyjnego klimatu dla miłośników nikotyny elektroniczny papieros wkupi się w końcu w łaski ludzi. Pójdź śladem dobrej, zdrowej mody!

Elektroniczne papierosy mogą być popalane w kawiarniach i pubach. Dzieje się tak dlatego, że nie rozpylają rakotwórczych związków smolistych, a jedynie parę wodną. Duża część użytkowników dodaje specjalne pachnące wkłady, dające przyjemne zapachy. W fajkach XXI wieku istnieje możliwość dostosowywania mocy stężenia nikotyny. To skutkuje tym, że elektroniczny papieros pomaga zauważalnie przy wychodzeniu z nałogu efektywniej nawet, niż plastry.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Klasyczne, rakotwórcze papierosy możemy nabyć właściwie w każdym kiosku. Elektroniczne papierosy są rzadziej spotykane. Stąd rekomenduję skorzystanie z sieci i znalezienie właściwego sklepu. Wystarczy wklepać w wyszukiwarce frazę „e-papieros sklep”, by dostać zadowalającą liczbę opcji. Nie zapominaj, że obok samego gadżetu niezbędny będzie zakup wkładów. Całkowity koszt kupienia sobie modnego papierosa i palenia go z pewnością nie będzie większy, niż kwota, jaką należy wyłożyć na niezdrową eksploatację normalnych papierosów. Elektroniczne papierosy uczynią, że będziesz wolny – najpierw od restrykcyjnych zakazów, a ostatecznie nawet od uzależnienia. Nie czekaj.