Jedna z najpopularniejszych książek o tematyce VAT-u.

Firmy prowadzące interesy w naszym kraju mogą odliczać VAT z większej części zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy opodatkowaniu tym obowiązuje tak nazywana zasada samo deklarowania, czyli opierająca się na tym, że podatnik sam oblicza i wpłaca do stosownego urzędu skarbowego policzony podatek VAT.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Opis książki Leksykon VAT 2012 jest jedną z bardzo popularnych książek w Polsce, która wydawana jest co roku już od wielu lat. Zawiera ona sporo odpowiedzi na nieproste pytania dotyczące VAT-u. Leksykon VAT był nieraz nagradzany. Posiada szczegółowe i jasne opracowanie dylematów związanych ze stosowaniem aktualnych na rok 2012 przepisów o VAT.

Znajdujący się tu przyjemny system haseł ułatwia prędkie wyszukanie pożądanego zagadnienia. Książka ta nie jest nie należy do najtańszych, lecz jest warta swojej ceny. W najbardziej aktualnym wydaniu znaleźć można także najnowsze stawki podatkowe na obuwie dziecięce czy oraz zmiany w zakresie zasad zmiany opodatkowania liczonego za rok 2011. Książka otrzymała ogrom nagród środowiska rzeczoznawców podatkowych, co dało jej bezpretensjonalną opinię. Stała się bardzo poszukiwaną książką podatkową ostatnich lat.

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zredagowana jest wyjątkowo łatwym i przystępnym słownictwem. Można powiedzieć, że na pewno jest to obligatoryjna lektura książka dla każdego podatnika VAT. Odnaleźć tutaj można też wiele nowych , nigdy nie opisanych jak dotąd jak na razie orzeczeń ocen sądów administracyjnych, odnoszących się do aktualnie obowiązującej regulacji podatku VAT (od towarów i usług). Książka ta zawiera dwa tomy – tom pierwszy ma aż 1667 stron, a tom drugi 360 stron. Zakupić ją można w księgarni jak też zamówić przez Internet.

Jeżeli chcesz zobaczyć omawiane zagadnienie także z innej perspektywy oraz szukasz pokrewnych wiadomości, to więcej znajdziesz tutaj (http://e-bill.pl/).

Na stronach internetowych, gdzie można ją zamówić, można także poczytać opinie na jej temat.