Jedna z najpopularniejszych książek o tematyce VAT-u.

Firmy prowadzące interesy w naszym kraju mogą odliczać VAT z większej części zakupów, które mają wliczone, jako koszty. Przy opodatkowaniu tym obowiązuje tak nazywana zasada samo deklarowania, czyli opierająca się na tym, że podatnik sam oblicza i wpłaca do stosownego urzędu skarbowego policzony podatek VAT.

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Opis książki Leksykon VAT 2012 jest jedną z bardzo popularnych książek w Polsce, która wydawana jest co roku już od wielu lat. Zawiera ona sporo odpowiedzi na nieproste pytania dotyczące VAT-u. Leksykon VAT był nieraz nagradzany. Posiada szczegółowe i jasne opracowanie dylematów związanych ze stosowaniem aktualnych na rok 2012 przepisów o VAT.

Znajdujący się tu przyjemny system haseł ułatwia prędkie wyszukanie pożądanego zagadnienia. Książka ta nie jest nie należy do najtańszych, lecz jest warta swojej ceny. W najbardziej aktualnym wydaniu znaleźć można także najnowsze stawki podatkowe na obuwie dziecięce czy oraz zmiany w zakresie zasad zmiany opodatkowania liczonego za rok 2011. Książka otrzymała ogrom nagród środowiska rzeczoznawców podatkowych, co dało jej bezpretensjonalną opinię. Stała się bardzo poszukiwaną książką podatkową ostatnich lat.

Jeśli chcesz znaleźć naprawdę niezwykle rzetelne źródło, spójrz na tekst (http://www.polisy.de/), który został stworzony przez prawdziwego specjalistę.

pieniądze

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zredagowana jest wyjątkowo łatwym i przystępnym słownictwem. Można powiedzieć, że na pewno jest to obligatoryjna lektura książka dla każdego podatnika VAT. Odnaleźć tutaj można też wiele nowych , nigdy nie opisanych jak dotąd jak na razie orzeczeń ocen sądów administracyjnych, odnoszących się do aktualnie obowiązującej regulacji podatku VAT (od towarów i usług). Książka ta zawiera dwa tomy – tom pierwszy ma aż 1667 stron, a tom drugi 360 stron. Zakupić ją można w księgarni jak też zamówić przez Internet. Na stronach internetowych, gdzie można ją zamówić, można także poczytać opinie na jej temat.