W jaki sposób wyczarować piękną fryzurę w domowym zaciszu?

Przy pierwszym spotkaniu z drugim człowiekiem intuicyjnie osądzamy go na podstawie wyglądu. Jednak nie tylko nowo poznani ludzie komentują naszą postać. W sklepie, na spacerze – naokoło jest dużo dokładnych krytyków. Punktami, które głównie przykuwają uwagę jest zadbany strój i uczesanie. Jednakże strój to raczej kwestia stylu, tyle włosy najczęściej powierzamy fryzjerom.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Często za spore pieniądze. Co jeżeli chcemy w domowym zaciszu zadbać o własne włosy?
 
Najpierw konieczne będzie zaopatrzenie się w kilka akcesoriów. Panowie z reguły w sprawach kosmetyki mają łatwiej. Dla nich największym krokiem będzie wybór właściwej maszynki do strzyżenia. Można wybrać prosty model jedynie do przycinania włosów albo takie które pozwalają na formowanie wymyślnych wzorów na fryzurze. Lepsze modele mają trymery do likwidowania i przycinania włosów z obszaru twarzy i nosa.
 
Dla kobiet wybór jest zdecydowanie większy. O ile samo przycinanie oraz skracanie włosów ze względu na ilość fryzur może okazać się dość skomplikowane do wykonania samemu, to różne czynności pielęgnacyjne czy farbowanie możemy zrobić już same. Najpierw należy zadbać o odpowiednią kondycję swoich włosów. Wówczas wszystkie zabiegi będą prostsze a same włosy ładniejsze. Odpowiednim nawykiem jest nakładanie odżywek albo masek na włosy. Możemy też sięgnąć do źródła i zastosować terapię intensywną. Olejek arganowy polecanej firmy świetnie działa na włosy, cerę i paznokcie dlatego zazwyczaj jest składnikiem kosmetyków pielęgnujących. Warto go mieć i razie konieczności używać.
 
kobieta zmienną jest. Najprościej okazać to przez zmianę fryzury. Właśnie dlatego tak powszechne są wszelkie farby koloryzujące. Modne pasemka czy baleyage możemy wykonać same, potrzebujemy tylko posiadać grzebień do pasemek. Pomoże on w wygodny sposób oddzielić małe pasma włosów i je zafarbować. Panie preferujące jeden kolor mają do wyboru farby trwałe np. Goldwell Colorance albo zmywalne np. Wella Touch. Nowe produkty do koloryzacji są bezpieczne i nie niszczą włosów. Firmy oferują szeroki wybór kolorów a także zdrowy wygląd fryzury.
 
Istnieje jeszcze jeden problem. Panie z kręconymi włosami pragną prostych, natomiast kobiety bez loków próbują wszystkiego żeby takie uzyskać. Tu na szczęście też jest odpowiedni sprzęt do pomocy. Dobra prostownica do włosów poradzi sobie z najmocniejszymi lokami natomiast lokówka wyczaruje sprężyste loki. Jeszcze tylko odpowiedni lakier do włosów i przez cały dzień możemy cieszyć się wymarzoną fryzurą.

Źródło: Lokikoki.pl