W jaki sposób chronić włosy przed zniszczeniem ze względu na za częstą stylizację?

Każda z nas marzy by mieć piękną fryzurę. Nie ma znaczenia czy mamy włosy długie czy krótkie, proste czy kręcone, jasne czy ciemne – chcemy prezentować się wspaniale. włosy świadczą o kobiecie. Gdy są zdrowe, wypielęgnowane i ułożone od razu jesteśmy lepiej oceniane. Podstawą wszelkich zabiegów są dopasowane do rodzaju włosów.

Jeśli masz łupież, to bezwzględnie zacznij stosować szampon na łupież.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

zaniedbane, nijako obcięte – rujnują nam wizerunek i nastrój. Powinnyśmy podarować im moment rano, by prezentowały się pięknie przez cały dzień.

Krążą nadal mity, że modelowanie niszczy włosy. Wyjątkowo mocno trzyma się to przeświadczenie gdy idzie o prostownice do włosów. Nic bardziej mylnego – w najwyższym stopniu szkodzi włosom zostawienie ich samym sobie. Promieniowanie UV, zanieczyszczenia w powietrzu, brak odżywek – oto realni wrogowie. Nowe prostownice mają chroniące włos powłoki, opcję zmniejszania temperatury, a poza tym znaleźć kupić można wiele kosmetyków ochraniających włosy w czasie stylizacji na gorąco.

A farbowanie? Też wcale nie musi włosów rujnować. Przede wszystkim zdecydujmy się na polecaną markę. Na przykład firma farby Londa robi od długiego czasu, są popularne i rekomendowane przez kobiety.

Do układania włosów należy także wykorzystywać kosmetyki sprawdzonych marek – jak choćby marka Kemon.

Kliknij ten odsyłacz i zobacz w treści (http://www.optegra.com.pl/kliniki-optegra/szczecin/zabiegi) zamieszczony tam tekst. Są w nim inne tego rodzaju wiadomości. One również prezentują tę problematykę.

Używajmy ich jednak w niewielkich ilościach. Czasami wystarczy nałożenie odrobiny pianki do różnego rodzaju włosów, by fryzura do wieczora utrzymała się w nienaruszonym stanie. Naturalnie, najlepiej by było nie używać w ogóle suszarki do włósów, ale bardzo nieliczne kobiety mają włosy, które samoistnie układają się idealnie. Zwracajmy jednak uwagę na to, by suszyć włosy strumieniem zimnego powietrza. Naturalnie, zajmie to kilka minut więcej, ale warto poświęcić tych pięć minut dla zdrowia włosów.

Kiedy już ułożymy fryzurę należy ją utrwalić. Tu z pomocą przychodzi nam.

Nie wahaj się oraz przeczytaj umieszczone tu uwagi o nas (https://ziarnozycia.pl/legalne-nasiona/). To z pewnością są godne Twojej uwagi informacje – po prostu kliknij tutaj.

To oczywiście już nie ten środek, który wykorzystywały nasze mamy i babcie, a który z włosów robił sztywny kokon. Teraz lakiery nie usztywniają włosów, a sprawiają, że są sprężyste, miękkie i trzymają kształt.

Piękne włosy to najpiękniejsza ozdoba, więc warto dbać o to, by były zdrowe i szykownie ułożone.