Metody sprzedaży domów na rynkach pierwotnych.

Od rozpoczęcia przekształcenia ustrojowego w naszym kraju panuje ciągły boom na nieruchomości. Stawia się coraz więcej mieszkań, coraz szybciej i o dziwo, coraz lepiej. Wymagania potencjalnych nabywców znacznie wzrosły przez ostatnie dwudziestu lat. Obecnie od generalnego wykonawcy wymaga się oprócz solidnego konstruowania budynku, ale także dodatkowego wyposażenia i dodatków dla przyszłych lokatorów.

Mieszkania dla młodych polaków – czy nie są za drogie?Jak mówią ostatnie badania, zysk dewelopera na metrze kwadratowym mieszkania (klik! bonusy) dochodzi nawet do 45 procent! Mieszkania i domy ciągle drożeją. W ciągu przeszłych dziesięciu lat na rynku nieruchomości (zobacz koniecznie – bungalowy na sprzedaż hiszpania) pierwotnych ceny wzrosły o ponad piętnaście %. Przeprowadzając podstawowe szacowanie kosztów, biorąc pod uwagę czynniki takie jak:- wzrost inflacji równą 4,5%,- Wzrost ekip budowlanych o 8 %,- Wzrost kosztów materiałów budowlanych oraz cen ich magazynowania o 7,5%.Z tych szacunków bardzo wyraźnie wynika, że marża na metrze kwadratowym wzrasta o niemal 10%!

Nikogo nie zadziwia więc sytuacja, w której w obliczu kolejnej fali światowego kryzysu finansowego niektórzy deweloperzy opuszczają ceny mieszkań z rynku pierwotnego. W miastach takich jak Łódź czy Warszawa, ilość inwestycji w nowe mieszkania (sprawdź: sawa wilanów położenie) na sprzedaż zmalała o 6 punktów procentowych w skali dwóch lat. Taka sytuacja sprawia, że opłacalne staje się nawet oferowanie wcześniej wybudowanego domu z minimalnym zyskiem.ciąg dalszy wkręty nierdzewne wkręty nierdzewneKolejnym czynnikiem, który jest powodem tej sprawy, to banki, które coraz mniej chętnie udzielają pożyczek tzw. Klasie średniej, a o nabyciu nowe mieszkania za gotówkę lub ze pieniędzy prywatnych mogą marzyć tylko najbogatsi.


Bogaci właściciele mieszkań w ofensywie.

Ta sytuacja na rynku po możliwości dla zamożnych przedsiębiorców. Prognozy mówią, że w roku 2013 nastąpi duży spadek cen domów, co będzie mogło powodować spore inwestycje w nieruchomości, w celu ich późniejszej odsprzedaży.
Ten rodzaj inwestycji jest niebezpieczny dla rynku, gdyż w czasie problemów z płynnością finansową tych osób, na rynek ponownie trafi duża liczba mieszkań w bardzo okazyjnych cenach.