Jakie dodatki wybrać do swojego mieszkania?

Każdy z elementów domu, oprócz zastosowania praktycznego, może mieć także walory estetyczne. Umeblowanie czy oświetlenie to elementy, które w dzisiejszych czasach powinny także pasować do wnętrza, decydując o jego stylu. Tak samo kwestia ma się w przypadku ścian; od ,metody ich wykończenia zależy bardzo dużo. Mogą być jedynie pomalowane farbą, bez innych dekoracji. Innym rozwiązaniem mogą być tapety, które w niektórych domach, szczególnie tych urządzonych w w stylu minionych wieków, na dzień dzisiejszy powracają. Różnorodne farby i tynki pozwalają na otrzymanie nie tylko różnych kolorów, ale i faktur. Kolejnym interesującym pomysłem są fototapety. Nad wyborem właściwego sposobu aranżacji należy się uważnie zastanowić. Rezultat potrafi być miłym zaskoczeniem, zarówno dla samych właścicieli, jak i gości.

Obrazy i dekoracje ścienne

obraz Van Gogha

Autor: ErgSap
Źródło: http://www.flickr.com

Od wieków obrazy na ścianach stanowią częsty element wykończenia mieszkań. Świadczą czasami o pozycji właścicieli, a przede wszystkim o ich upodobaniach w kwestiach sztuki. Obrazy mogą być przeróżnych rozmiarów, w rozmaitych stylach. Najczęściej widzi się mniej lub bardziej udane reprodukcje klasycznych dzieł słynnych artystów. Bardzo istotnym elementem są ramy. Oprawianie obrazów (tutaj) stanowi w zasadzie odrębną gałąź sztuki. Wybór idealnych ram stanowi wyzwanie. Ramy muszą podkreślać treść i kolorystykę obrazu, jednak nie przytłaczając go. Ponadto powinny współgrać z wystrojem domu. Wybór ram jest na rynku niezwykle duży. Ramy drewniane są ciągle najczęściej spotykane. Istotna jest również szerokość ramy.

Fotografie i plakaty

Poza obrazami często także na ścianach umieszcza się zdjęcia. Mogą to być zdjęciaślubne, przedstawiające ukochane osoby lub producent drzwi wewnętrznych o zupełnie innej tematyce. Poza umieszczaniem na ścianach, nierzadko stawia się je na meblach. Fotografie także wymagają właściwego oprawienia. Oprócz standardowej antyramy oferowane są rozmaite typy ram, jak na przykład ramy aluminiowe >> informacje. Tak samo jak w przypadku obrazów, wybór ramy zależeć będzie od tego, co jest na fotografii, jak również od wystroju wnętrza. Na ścianach niektórzy chętnie wieszają plakaty. Te ostatnie często wybierają ludzie młodzi; wybierają plakaty o charakterze muzycznym czy filmowym. Te kolorowe wielkoformatowe dekoracje także są w stanie nadać wnętrzu pożądanego, ciekawego charakteru.