Historia najbogatszego Hiszpana

O ile kiedyś nabywałaś odzież, na pewno jest ci znana ekskluzywna marka Zara. Dziś na całym globie znajduje się ponad sześćset pięćdziesiąt sklepów tej hiszpańskiej marki. Trzeba wiedzieć, że właściciel tej odzieżowej potęgi, Hiszpan Amancio Ortega Gaona, zaczynał swoją drogę do bogactwa od roboty w sklepie z ubraniami.

moda - magazyny

Źródło: flickr.com

Dziś Gaona jest najzamożniejszym mieszkańcem Hiszpanii oraz ma piąte miejsce w katalogu najbogatszych ludzi na świecie. Droga tego zaradnego człowieka powinna być źródłem natchnienia dla wielu młodych ludzi. Najbogatszy Hiszpan robotę w sklepie z ubraniami rozpoczął w wieku 17 lat. Dwie dekady później założył swój pionierski sklep, w którym miał w ofercie ubrania Zara. Jego historia to sedno tego, co zwie się w uproszczeniu „od pucybuta do milionera”.

Ubrania Zara, pomimo ciężkiego kryzysu ekonomicznego, sprzedają się świetnie. Najlepszym na to dowodem jest to, że Zara wyróżnia się wspaniałą relacją zysku do przychodu. Źródeł takiego sukcesu finansowego jest wiele. Najlepszym atutem, jaki mają ubrania Zara, są wspaniałe projekty. Duże znaczenie ma też zdobyta przez dziesięciolecia renoma. Zara istnieje od lat siedemdziesiątych, dzięki czemu osadziła się w ogólnej świadomości ludzi. Ubrania Zara kojarzą się ludziom z renomą i gwarancją dobrej jakości. To mocno wartościowe dla firmy, powód jej osiągniętego sukcesu.

Najzamożniejszy Hiszpan, Amancio Ortega Gaona, stał się dla wielu młodych ludzi godnym wzorem. Konsekwentną pracą zdobył on bogactwo i założył potęgę ubraniową – markę Zara. Nie żebrał w instytucjach państwowych o kasę, nie manifestował na ulicach, nie wyciągał pieniędzy z budżetu Hiszpanii studiując na publicznym uniwersytecie. Na bogactwo zapracował na własną rękę i za to warto go podziwiać.

Źródło: domodi