Kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę szukając mieszkania?

Poszukiwanie odpowiedniego mieszkania to niełatwe zadanie. W tej sytuacji nie powinno się decydować szybko i pochopnie, bo skończy się to z kiepskim skutkiem. Wybór czterech kątów do życia, nieważne w jakim jesteśmy wieku i gdzie przebywamy, powinien być przeprowadzany rozsądnie. Poniżej krótki poradnik, na co patrzeć i czego się wystrzegać, gdy szukamy mieszkania.

Wrocław zawiera coraz tańsze mieszkania (np. ). Pośród chętnych szczególnie popularne są mieszkania dwu i trzy pokojowe, gdyż ich opłata za nie jest tylko trochę wyższa od tej, którą należy wydać na garsonierę. To dobry wybór dla żyjących z przyjaciółmi studentów lub dla par planujących założenie rodziny. Inną opcją może być dom jednorodzinny. Aktualny krach na rynku mieszkaniowym spowodował, że ceny zmniejszają się z dnia na dzień. Spadek notuje się od paru miesięcy, najbardziej nasilił się w maju tego roku. Przewidywania mówią, że to jeszcze trochę potrwa.


Wyświetl większą mapę

Rozglądając się za lokum należy wnikliwie przyglądnąć się dzielnicy. Wrocław jest bardzo rozległym miastem, więc trzeba brać pod uwagę nieźle skomunikowane osiedle. Na Psim Polu aktualnie można znaleźć jedne z najtańszych mieszkań, właśnie z powodu tłoku na drogach i małej liczby linii autobusowych. Położenie może się odmienić po pociągnięciu linii tramwajowej.

Czy masz ochotę przeczytać więcej nowości (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-klasyczne/) na analizowane na tej witrynie zagadnienie? Jeżeli tak, kliknij ten link – nie zawiedziesz się. To zbliżona problematyka.

Jeśli cenimy sobie ciszę, poleca się wybór mieszkania na skraju miasta albo też na słynnej z parków Wielkiej Wyspie. Leżące na niej osiedla Biskup i Sępolno należą do najbardziej prestiżowych, o czym wie każdy deweloper Wrocław ma niestety dużo miejsc zadeptywanych i głośnych, stąd odradzam wybór okolic Maślic i obwodnicy (hałas prac konstrukcyjnych) i ścisłego środka miasta.

I kończąc jeszcze małe pytanie – kamienica czy peerelowski blok? Jasna sprawa, że to pierwsze. Stawiając na stare nowoczesne ogrodzenia panelowe trzeba pamiętać jednak o stojących w nim piecach kaflowych. No i też o drogich remontach.