Dzisiejsze artykuły dla dzieci

Obecnie sklepy z artykułami dziecięcymi są przepełnione. Do wyboru mamy mnóstwo produktów dostosowanych do wieku oraz płci dziecka. Zaczynając od zabawek edukacyjnych, smoczków, przyborów codziennego użytku po krzesd i wózki. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela i naszego pomysłu.

Produkty dla świeżo upieczonych mam.

Zabawki

Autor: La Millou
Źródło: La Millou

Życie świeżo upieczonej mamy bywa bardzo ciężki, nieprzespane noce, góra prania oraz 24-godzinna opieka może dać się odczuć. Z radą przyszli firmy produkujący asortyment dla dzieci i mają w ofercie artykuły ułatwiające przewijanie, kąpanie czy usypianie. Mamy do wyboru wiele podgrzewaczy do mleka, urządzeń rejestrujących płacz dziecka z drugiego pokoju. Praktycznym podarunkiem dla rodziców starszych dzieci, będzie na pewno krzesełko do karmienia. Z jego pomocą latorośl nie wybrudzi nam ubrania i mebli w czasie karmienia a my, będziemy mogli łatwo je karmić.

Jakie zabawki się sprawdzą?

Drewniane postaci czy porcelanowe lalki pomimo że nadal wywołują uśmiech na twarzy dziecka to nie są już tak chętnie kupowane jak kilkanaście lat temu. Obecnie wyparły je edukacyjne lalki, które oprócz ładnego wyglądu spełniają rolę nauczającą – błyszczą, grają, naśladują dźwięki zwierzaków czy uczą słów. Wszystko po to, aby wspomagać rozwój dziecka i od najwcześniejszego wieku edukować.

Nauka i zabawa.

Gry edukacyjne są idealną formą nauki przez zabawę ale pamiętać należy również o zapewnieniu dziecku kontaktu także z zabawkami tradycyjnymi – jak na przykład konik na biegunach czy zabawki dla dzieci – huśtawki – linkbaby. Zapewniają one nie tylko uśmiech, ale również wspomagają rozwój ruchowy dziecka i uczą koordynacji.

zabawka

Autor: VTech
Źródło: VTech

Współczesne sklepy z artykułami dziecięcymi wspierają zarówno młode jak i bardziej doświadczone mamy w opiece nad dzieckiem. Mają w ofercie to wszystko, czego Nasze mamy nie miały. Bardzo ważnym elementem prawidłowego rozwoju dziecka oprócz zabawek, jest także zabawa na dworze. Pamiętajmy o częstych spacerach z dzieckiem i o zapewnieniu kontaktu z innymi dziećmi. Wspinanie się po drabinkach, huśtanie na huśtawkach czy kręcenie na karuzeli zostają nam na zawsze we wspomnieniach i towarzyszą nam w dorosłym życiu (sprawdź też zabawki ogrodowe dla dzieci).