Kiedy udać się z dzieckiem u logopedy?

Umiejętność mowy jest jednym z najsilniejszych ludzkich nawyków, podobnie jak jąkanie. Nie jest to choroba, którą możemy uzdrowić przy pomocy leków, ale przez program leczenia skierowany na przeistoczenie przyzwyczajeń a także podejścia do problemu. Początkiem sukcesu są chęci i wewnętrzna zgoda do jego rozwiązania.

dziecko

Autor: Centrum Komunikacji Gordona,
Źródło: Centrum Komunikacji Gordona,

Przezwyciężenie trudności a także czynienie postępów w lekkim sposobie mówienia wymaga sporej motywacji. Dobrze wiedzieć, że sama znajomość technik sprawnego mówienia, nie rozwiąże problemu jąkania. Naukowcy odkryli, że jąkanie może być spowodowane opóźnieniem neurologicznym w trakcie aktu mowy, który sprawia, że osoba jest zagmatwana i sama nie jest do końca pewna, co chce dokładnie powiedzieć. Proces mówienia nie jest po prostu ruchem języka, ale wymaga synchronizacji procesów psychicznych i fizycznych.

Jeśli ten wpis Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł (http://apteczka-madrali.pl/75-uklad-oddechowy), który opisuje podobne kwestie.

W przypadku jąkającego, każda sytuacja związana z mówieniem, zaburza system kontroli emocji, co powoduje problem. Osoba jąkająca, ma okresy płynności, gdy jej psychika jest ustabilizowana, niestety, powraca do dawnego stanu pod wpływem nasilenia emocji. Rzecz jasna, nie możemy ochronić dziecka przed wszystkimi stresami codziennego życia, jednak możemy je wspierać i starać się mu pomóc w razie ich wystąpienia. Warto także wybrać się z problemem do fachowca, który doradzi nam odpowiedni sposób postępowania lub podjęcia psychoterapii. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę szukane usługi i miasto, np. .

Dziecko, uszy, słuch

Autor: Medicover.
Źródło: Medicover.

Często, kiedy dziecko nie umie sprostać ogromnym wymaganiom rodziców, staje się lękliwe, co może sprzyjać problemom emocjonalnym i jąkaniu. Dziecko oczekuje przede wszystkim akceptacji, ciepła i poczucia bycia kochanym. Jeśli jest zbyt delikatne, nie wytrzyma zbyt dużej dawki krytycyzmu i zacznie czuć się odrzucone.

Jeżeli w mowie naszej pociechy jest coś co powoduje niepokój, to należy udać się do logopedy. Aby znaleźć fachowca w tej dziedzinie, wpiszmy w wyszukiwarkę odpowiednie frazy, np. „Integracja Plus – logopeda Poznań”. Ocena mowy dziecka i uspokojenie rodziców, są wówczas czymś wystarczającym, aby uniknąć dalszych kłopotów, a im wcześniej psycholog poradnia praxis poznań psycholog dziecięcy dokona oceny sytuacji, tym większa szansa na ustąpienie zaburzenia.

Źródło: Integracja Plus