Modne rozwiązania dla nowo-starych wnętrz.

Wprowadzając się do nowego miejsca, najczęściej ogarnia nas szał zagospodarowania na nowo powierzchni. Przeprowadzka to dobry moment do pozbycia się starych mebli i kupienia nowych. Dlatego też nie wahajmy się, pakujmy manatki i róbmy przestrzeń na nowe.

W mieszkaniu, oprócz funkcjonalnych mebli, powinny być także akcesoria dekoracyjne. Swoją obecnością nie tylko ocieplają klimat pomieszczenia, ale również upiększają samą powierzchnię. Nawet, jeśli na nowe miejsce przenośmy stare meble, ujmijmy im trochę lat przy pomocy prostych zabiegów dostępnych na każdą głębokość kieszeni. Meble meble do kuchni wrocław nie będą odstraszać swoim wyglądem, jeśli tylko umiejętnie wkomponujemy je we wnętrza.

Parawan

Autor: Future PR
Źródło: Future PR

Zaczynając od ścian: nie muszą one wionąć smutkiem intensywnych kolorów lub przyprawiać o depresję szpitalną bielą. Wystarczy odrobina inicjatywy lub dostosowanie się do naszych podpowiedzi. Na początek proponujemy ściany różnobarwne, które możemy otrzymać przy pomocy przetarciu pierwszej warstwy farby mokrą gąbka. Na tak przygotowaną powierzchnię nakładamy fragmentami następny kolor. I znów przecieramy farbę ściereczką.

Innym rozwiązaniem jest nadanie ścianie określonej faktury poprzez specjalnie do tego celu stworzonym tynkom szpachlowym. Na tego rodzaju tynkach możemy odcisnąć różnego rodzaju wzory.

Jeśli jednak ingerowanie w ściany to dla nas wyższa szkoła jazdy, postarajmy się znaleźć na pchlich targach elementy umeblowania, które diametralnie przemienią nasze pokoje.

Jedyne w swoim rodzaju wrażenie robią wiszące na ścianach wachlarze. Te japońskie motywy dodadzą naszym pokojom odrobiny wytworności, a przy tym pozostawią go wciąż niebanalnym. W obszarze kultury wschodniej pozostawią nas również parawany. Ich zbiór jest ogromny, dlatego będą nadawać się do praktycznie każdego wystroju. Są niezwykle plastyczne, wykonane np. z bambusa, mogą mieć 2 skrzydła. Części te mają zwykle atrakcyjne rysunki. Rozwiązań jest wiele, wystarczy tylko chcieć i zamienić wolę w czyn.