Treningi wpływają także na naszą sylwetkę

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”

Bieżnia treningowaBardzo popularnym urządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (domowe bieżnie renomowanych producentów). Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w domowym zaciszu . Trzeba zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi oddziałują również na naszą sylwetkę – modelują mięśnie nóg oraz pośladków.

Dobrym wyborem jest bieżnia treningowa. Ten rodzaj bieżni umożliwia przyjemniejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Ponadto możemy łatwo zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Został jeszcze wybór producenta – chcemy wszak zakupić dobre urządzenie, które będzie służyło nam długo. Należy tu zaznaczyć, iż bieżnia thorn to wspaniały wybór. Bieżnia Thorn cieszy się niemałym uznaniem i gwarantuje wysoką jakość swoich urządzeń.

Trenażer
być może trzeba jednak pomyśleć nad kupnem orbitreku? Te urządzenia mają w sobie mnóstwo zalet, które należy zauważyć.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło testy turystyczne covid a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Trenażer (orbitrek) mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko urazu. Ponadto, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców , jak również klatki piersiowej. Jeżli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, rozsądnym wyborem jest bieżnia kettler. To urządzenie generalnie jest mniej kosztowne od orbit reków innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.