Dodatki do naszej łazienki

Przy urządzaniu mieszkania warto zastanowić się nad wyborem akcesoriów łazienkowych. Jest to bowiem wnętrze, posiadające sporo istotnych funkcji. Poza oczywistymi aspektami funkcjonalnymi, powinna również posiadać walory estetyczne. Ważne jest, by łazienka była łatwa w utrzymaniu czystości. Trzeba więc pamiętać, by nie przedkładać wyglądu nad funkcjonalność. Umożliwi to zaoszczędzenie czasu i energii, przeznaczonej na utrzymanie porządku pomieszczenia. Wyposażenie łazienki będzie tu sprawą zasadniczą. Właściwie dopasowane akcesoria uczynią to miejsce funkcjonalnym i odzwierciedlającym upodobania.

Do kabiny prysznicowej, do wanny i na podłogę

Łazienka, meble łazienkowe z kolekcji Flex

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform

Oprócz typowych urządzeń, takich jak baterie łazienkowe, ogromnie istotne są także drobne akcesoria, mogące pomóc na przykład przy braniu prysznica. W kabinach prysznicowych będą to na przykład maty antypoślizgowe, natomiast w przypadku wanny – uchwyty, ułatwiające podniesienie się. Bardzo przydają się także różnego typu półki, które wiesza się na przykład pod prysznicem. Pozwalają one na wygodne i ekonomiczne rozmieszczanie kosmetyków oraz na przykład na powieszenie przyrządów do mycia. Bardzo praktyczne są wielopiętrowe regały z tworzyw sztucznych do kabin prysznicowych, których wysokość są regulowane, a występują w różnych modelach, na przykład narożne. Na podłogę w łazience, która złożona jest zazwyczaj z zimnych kafelków, można położyć miękki dywanik. Przydatne są także różnego rodzaju, wchłaniające wilgoć. Używa się ich po wyjściu z wanny lub z kabiny prysznicowej. Do wyposażenia łazienki często również zalicza się wagi łazienkowe, które bywają szklane lub z tworzyw syntetycznych.

Inne akcesoriaW łazience niezwykle istotne jest lustro. Lustro (sprawdź tutaj) łazienkowe może posiadać zróżnicowane rozmiary i formy. Istotne jest, by stworzyć właściwe oświetlenie, szczególnie w okolicach lustra. Oprócz tego zwraca się uwagę na rozmaite pomniejsze akcesoria do łazienki. Akcesoria takie często zebrane są w zestawy, tak by elementy do siebie pasowały. Będą to rozmaite stojaki na papier toaletowy, dozowniki mydła w płynie, mydelniczki oraz pojemniki na szczoteczki do zębów. Wybór takich produktów jest niezwykle szeroki, można je znaleźć właściwie w każdej barwie i w wielu, nierzadko nietypowych, formach. Lustro (czytaj w serwisie)