Wybieramy suknię na ślub

Dzień ślubu to bezsprzecznie jeden z najważniejszych chwil w naszym życiu, dlatego coraz więcej osób przygotowuje się do niego, uwzględniając najdrobniejsze detale. W naszym kraju można wybrać się na profesjonalne targi ślubne, działa wiele firm eventowych, które zorganizują za nas tę szczególną uroczystość, spełniając najdziwniejsze życzenia klientów.

Suknie ślubne, inspiracje - Anioły i Demony

Autor: Anna Ciupryk / Fashion Color
Źródło: Dorota Dolińska

fotografie coraz rzadziej robi wujek Heniek – zastępuje go profesjonalny fotograf, który robi oryginalne sesje zdjęciowe w plenerze. Restauracje prześcigają się w wymyślnym menu, a didżeje nadają imprezie weselnej styl lat 60. czy 80. Salony florystyczne przygotowują kwiaty nie tylko dla panny młodej, ale również do kościoła, sali weselnej czy samochodu. O fryzurę panny młodej zadba fryzjerka, a kosmetyczka zrobi jej nienaganny makijaż, który przetrwa do późnych godzin wieczornych. Jedynym elementem, który pozostaje do indywidualnego wyboru i spędza sen z powiek niejednej pannie młodej jest suknia ślubna.

Dobrze dobrana suknia ślubna ma wyrażać gust i wnętrze panny młodej i sprawić, że będzie wyglądała najpiękniej w ten wyjątkowy dzień. Ma podkreślać atuty jej urody i rzucać się w oczy na tle innych – po prostu ma być suknią z naszych marzeń. Pomocny w znalezieniu sukni jest bez wątpienia profesjonalny salon którego specjalnością jest moda ślubna. Jeśli jesteśmy mieszkańcami np. Lublina lub jego okolic, warto wrzucić w gogle: suknie ślubne lublin – nie są ważne w tym wypadku małe lub duże litery, ważniejsze są różne wersje fraz po to, by gruntownie przeszukać Sieć. Przeczytajmy również opinie na forach internetowych lub po prostu zasięgnijmy opinii znajomych. W upatrzonym salonie zwróćmy uwagę na obsługę, sposób prezentowania stroju, liczbę przymiarek i jakość materiałów. Warto przewertować katalogi z modą ślubnąi wspólnie ze projektantem rozważyć, czy ten krój będzie uzewnętrznieniem naszego stylu.

Wybierając krój sukni, oceńmy, jaki mamy rodzaj figury – tylko osoby o idealnych kształtach i dość smukłe mogą sobie pozwolić na suknię w typie syreny lub princessy. Osoby szczupłe, lecz niewysokie poczują się dobrze w sukni klasycznej (spódnica i gorset), panie lekko przy tuszy lepiej poczują się w typie empire, a niższe i bardziej przy kości – w typie sukni w kształcie litery A (z zaszewkami rozchodzącymi się w dół) lub typie prostym, szytym z lejących się, opływowych tkanin.

Dopasujmy suknię również do pory roku planowanego ślubu, ale przede wszystkim pamiętajmy, że mamy czuć się w niej wygodnie i pięknie.

Korci Cię, by pozostawić szczerą ocenę pod tym tekstem? Nie zapominaj, że nawet krótki komentarz z serwisu będzie przez nas przestudiowany z przyjemnością.

Bo nawet najdroższa suknia, jeśli jest źle dobrana i niewygodna, może zepsuć humor panny młodej w ten najważniejszy dzień.