Skuteczny psycholog – jak takiego wyszukać

Tego, jak ważna w ludzkim życiu bywa psychologia, nie trzeba nikomu klarować. To prawda, wielu podchodzi do tej nauki z dozą dystansu zachowywaną zwykle dla tajemnej, magicznej wiedzy, ale nie powinno się umniejszać wkładu psychologii w nasze życie. Na psychologii opiera się marketing, podstaw psychologii uczy się każdy doktor, używają jej mediatorzy, terapeuci, znawcy rynku i inni specjaliści… A to tylko czubek góry lodowej.

Lekarz

Źródło: sxc.hu

Jedną z bardzo cennych dziedzin tej nauki jest psychologia dziecięca. Dawno temu, kiedy rozwój dzieci polegał głównie na niewyuczonym wychowywaniu przez wciąż będącą w domu mamę i nigdy nieobecnego tatę, dorastający ludzie wzrastali bez żadnej profesjonalnej kontroli. I, choć mówi się, że dzisiejsze czasy są niespokojne i pełne nienawiści, a liczni zmagają się z coraz większą liczbą schorzeń, to właśnie dawniej, gdy psychologia się rodziła, przestępstwa, nałogi i inne złe rzeczy były na porządku dziennym. A lwia część tych skłonności pochodziła właśnie z rodzinnego domu.

Dlatego tak kluczowa dla najmłodszego jest szansa kontaktu z kimś, kto z dystansu jest w stanie ocenić jego wzrastanie i otoczenie, w którym się wychowuje. Zgadza się – agresja pośród młodych ludzi jest problemem również obecnie, ale psychologia posiada mocne narzędzia do rozwiązywania takich problemów. Wzrastanie malucha toczy się całkiem inaczej, gdy sprawdza go psycholog dziecięcy Poznańpsycholog dziecięcy Poznań, Kraków, Warszawa – zasadniczo w każdym dużym mieście znajdują się fachowcy, którzy potrafią nie tylko zmagać się z niewłaściwymi zachowaniami u dzieci, ale też, co istotniejsze, wykryć przyczynę takich kłopotów i zlikwidować problem w jego zarodku.

Jedną z innych dziedzin stworzonych dla dobra rozwoju maluchów jest logopedia – gałąź psychologii i pedagogiki zajmująca się korygowaniem wad wymowy u dzieci. Seplenienie, niewymawianie głoski „r” i pozostałe kłopoty z mową musi kontrolować dobry logopeda Poznań i pozostałe miasta stają tu na wysokości zadania. Zasadniczo w każdym z nich istnieją państwowe i prywatne gabinety specjalistów, którzy często specjalizują się w więcej niż jednej dziedzinie i oferują usługi przykładowo logopedy, psychologa dziecięcego, psychologa rodzinnego. To pozwala opiekunom dziecka zapewnić wszechstronną formę wsparcia w rozwoju dziecka, odwiedzając przy tym tylko jednego specjalistę. psycholog (patrz szczegóły)