Jak poradzić sobie z brakiem pomysłu?

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niektórzy spotykają się z niemałym kłopotem. Chodzi oczywiście o dobranie prezentu idealnego. I gdy z prezentami dla dorosłych łatwo jest sobie poradzić, to uszczęśliwienie dzieci może okazać się nie lada wyzwaniem. W jaki sposób kupić rzecz, która nie znudzi się najmłodszemu członkowi rodziny? Warto wziąć pod uwagę rzeczy, które uczą i bawią w tym samym momencie. Preferencje dziecka są w tym wypadku najważniejsze.
Czytaj...

Kreatywni i zaradni rodzice urządzą pokój dziecka za grosze! Sprawdź ich świetne sposoby!

Wszystko, co jest dostępne w sklepach z asortymentem dziecięcym, najczęściej jest dla nas piękne, urocze i słodkie i budzi miłe skojarzenia. Kolorowe kocyki, śliczne ubranka i różne zabawki wyglądają naprawdę zachwycająco, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Wizualizacje pokoi w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co nas stać. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?
Czytaj...

Uczenie języka obcego od dzieciństwa

Wszyscy rodzice chcą dla swojego dziecka jak najlepiej. Kiedy maluszek przebywa jeszcze w brzuchu matki, snujemy rozmaite wizje odnośnie jego przyszłości. Ustalamy, do jakiej pójdzie szkoły, jaki zawód będzie uprawiał i jak wielki odniesie sukces w dorosłym życiu. Bardzo często nasze marzenia mijają się z prawdziwym życiem. Najczęściej bywa tak, że nasza latorośl całkiem inaczej podchodzi do życia, a my musimy się z tym zmierzyć. Jednak można ułatwić mu start w dorosłość. Najskuteczniejszym wyjściem jest nauczanie języków obcych jeszcze w okresie dzieciństwa.
Czytaj...

Fotografowanie dzieci – warto uchwycić pierwsze dni naszych maluchów

Pojawienie się potomka w rodzinie częstokroć niesie za sobą rozpoczęcie fascynacji fotografowaniem u jego rodzica. Nieomal każdy potrzebuje unieruchomić tymczasowe i piękne chwile swoich dzieci, by po latach mieć do czego wracać. Wiek dziecięcy trwa nadzwyczaj krótko, dlatego wskazane jest robić zdjęcie dzieciom nie jedynie w najlepszych wydarzeniach, ale też w powszednich przypadkach.
Czytaj...

Rozwijanie zdolności plastycznych u dzieci

Zdolności plastyczne wrodzone zdarzają się u niektórych osób. Faktycznie większa część zdolności w tym zakresie to zdolności nabyte. Wielu czynności można się nauczyć. Bez znaczenia, czy dziecko ma wrodzone zdolności czy nie, można zachęcać je do rozwijania się w tym zakresie. Z tej przyczyny od najmłodszych lat najmłodsi rysują, malują i wykonują pozostałe takie czynności. Bardzo chętnie wybierane od wielu lat są kolorowanki dla dzieci. Posiadają one różne formy. Tradycyjna z nich to książeczka, zawierająca czarne obramowania bohaterów lub innych rzeczy, które maluje się z użyciem wielobarwnych kredek. Istotne jest pilnowanie, by nie wychodzić poza kontur. Wyrabia to dokładność oraz umozliwia dłuższe skupienie się na konkretnej czynności.

Czytaj...

Na co zwrócić uwagę wybierając zabawki dla najmłodszych

Gdy nasze dzieciątko pojawia się na świecie, całe nasze życie zaczyna się kręcić wokoło tej bezbronnej kruszynki. Wówczas orientujemy się, że rzeczy, które niegdyś były dla nas tak ważne,obecnie straciły znaczenie. Teraz liczą się tylko potrzeby naszego dziecka. I tak już zostaje nam do końca życia. Rzecz jasna, w momencie, kiedy nasza pociecha dojrzewa i zaczyna własne życie, większa część zobowiązań z nas spada, ale to cały czas jest nasze maleństwo i zawsze będziemy próbowali wspomóc, na tyle, na ile damy radę.
Czytaj...

Spokojny sen

Przy kupowaniu wyprawki dla dziecka, warto zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy dziecko zaczyna raczkować lub stawiać pierwsze kroki jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które maluch może ściągnąć i się skaleczyć. Wychowanie małego dziecka wymaga wyjątkowej uwagi, a do tego wiele mam ma obowiązki związane z z prowadzeniem gospodarstwa domowego.
Czytaj...

Gry dla przedszkolaków

Lato w Polsce bywa deszczowe, zima trwa długo, warto zatem mieć pomysły na zabawy dla dzieciaków na takie chwile. Dobrze też, aby te rozrywki nie ograniczały się do oglądania telewizji. Postarajmy się, aby zabawy były wciągające i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to ogromnego trudu, bo te wytyczne spełniają choćby kolorowanki do wydruku.
Czytaj...