Znane i kochane zwierzęta na fototapetach

Wzory i dekory opierające się o motywy zwierzęce są bezustannie rozpoznawalne w modzie i trendach wnętrzarskich. Brawurowa panterka, zebra i obite futerkiem dodatki, dodadzą pikanterii nawet najbardziej umiarkowanej aranżacji. Dla miłośników dekoracji ze zwierzętami wspaniałym pomysłem na odważną aranżację wnętrza są fototapety ze zwierzętami.
Czytaj...

Dywan to… zdrowie!

Po długim okresie niełaski obserwujemy jak dywany triumfalnie powracają na salony Cichy, miękki Dywanowy Come Back ruszył na całym świecie. Tymczasem wykładziny i panele zdążyły już wyeliminować swojskie trzepaki z naszych podwórek. Podwórka zaś opustoszały dzięki komputerom i manii bezpieczeństwa, które skutecznie wygoniły stąd milusińskich.

Czytaj...

Lampy kuchenne i nie tylko

Podczas projektowania lub remontowania własnego mieszkania większość klientów i klientek koncentruje się wyłącznie na takich sprawach jak przykładowo dobór określonego mebla czy ozdoby do powieszenia w kuchni. Takie sprawy są niewątpliwie niebłahe, ale nie stanowią w takiej sytuacji wszystkiego, o czym należy przy wyposażaniu lokum pamiętać.
Czytaj...

Lampy – zadbaj o przytulne wnętrze

Właściwe oświetlenie czy to miejsca pracy czy miejsca odpoczynku, to bardzo ważny aspekt. W naszym życiu często nie zwracamy uwagi na rodzaj użytego oświetlenia w pomieszczeniu w którym na przykład odpoczywamy. Wynika to z niewielkiej świadomości tego w jaki sposób oświetlenie wpływa na nas. Nauka jaką jest ergonomia w sposób dogłębny przygląda się tym aspektom i określa szczegółowe wytyczne jak powinny być przygotowane poszczególne pomieszczenia aby odczuwalny był komfort pracy. Regulacje dotyczą między innymi rodzaju użytej lampy, natężeniu oświetlenia, kąta padania światła i innych rzeczy.
Czytaj...

Parę zdań o aranżacji wnętrz

Mówi się, że dom tworzą ludzie, a nie otaczające ich przedmioty. To, rzecz jasna, prawda. Czym byłby nawet najwystawniejszy dom bez naszych najbliższych? Ale zupełne nie branie pod uwagę aranżacji wnętrz jest wielkim błędem. Z pewnością wiele razy zauważyliśmy tę zależność, kiedy to nie możemy się skoncentrować w miejscu, gdzie panuje nieporządek.
Czytaj...

Ozdób swoje wnętrze

O stylu konkretnego wnętrza decydują nie tylko użyte elementy konstrukcyjne, ale również wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne. Wybór pod tym względem ciągle się poszerza, a same elementy ozdobne ulegają trendom. Ozdabiać można w zasadzie każdą cześć miejsca zamieszkania. Decyzja dotyczy kolorów, stylów, kształtów. Coraz więcej osób skłania się ku wykończeniu miejsca zamieszkania w stylu współczesnym, minimalistycznym.
Czytaj...

Spokojny sen

Przy kompletowaniu wyprawki dla dziecka, należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Kiedy niemowlę zaczyna raczkować lub chodzić jest narażone na różnego rodzaju niebezpieczeństwa: wystające kanty, szklane dekoracje, stojące na meblach, które maluch może ściągnąć i się skaleczyć. Wychowanie małego dziecka wymaga nadzwyczajnej uwagi, a do tego dla wielu mam dochodzą obowiązki związane z prowadzeniem domu.
Czytaj...

W czym pomoże nam projektant wnętrz?

Każdemu, kto chce wyremontować swój dom, pojawia się w głowie idea, o wynajęciu architekta, który szybko i sprawnie naniesie oczekiwane zmiany. Mimo, że większość osób ma swoje własne preferencje i wizję upragnionej przestrzeni mieszkalnej, to często nie łatwo jest wykonywać takie projekty samemu. Proces ten wymaga dużo trudu w samo tworzenie projektu i w organizację prac remontowych.
Czytaj...

Jakimi metodami ogrodzić nasz dom?

Budowa domu to duża inwestycja. Wkładamy w tę działalność nie tylko wszystkie swoje oszczędności, lecz również czas po pracy. Dlatego chcemy, aby finalny rezultat był widowiskowy, a całość odpowiadała naszym wyobrażeniom. Z zaangażowaniem wertujemy czasopisma dekoratorskie, szukając w nich inspiracji. Szukamy wskazówek u znajomych, którzy mają budowanie domu już za sobą i mogą się z nami podzielić swoimi doświadczeniami. Oczywiście, jakakolwiek rada jest dla nas niezwykle cenna. Nierzadko też korzystamy z usług profesjonalistów. Pragniemy, by nasz dom był doskonały i był wierny naszym wyobrażeniom.
Czytaj...

Meble do modnych pomieszczeń

Styl nowoczesny na dobre zagościł już w wielu pomieszczeniach. Wybierany jest nie tylko przez posiadaczy biur i pozostałych tego typu obiektów, ale także przez posiadaczy budynków i mieszkań własnościowych. Głównym założeniem stylu nowoczesnego ma być minimalizm w doborze elementów wystroju, który umożliwia zaoszczędzenie przestrzeni.
Czytaj...

Firma Bosh – obszary aktywności firmy

Przedsiębiorstwo Bosh to jednostka, która trudni wytwarzaniem towarów kilku segmentów: motoryzacyjnego, technologii przemysłowej, produktów użytkowych, a dodatkowo fachowego sprzętu do obiektów budowlanych. Dział motoryzacyjny obejmuje produkty, stanowiące akcesoria oraz elementy do samochodów – jest to część linii produkcyjnej, która jest w najwyższym stopniu rozwinięta w przedsiębiorstwie. Element technologii przemysłowej zawiera technikę automatyzacji, czyli optymalizowania mechanicznych procesów, które to najczęściej mają miejsce bez ludzkiej ingerencji. Część produkcji użytkowej i wyposażenia do budowli obejmuje towary takie jak narzędzia zasilane prądem, technika grzewcza i systemy zabezpieczające.
Czytaj...