Kto ma kota, ten ma radość

Parę stuleci wstecz trzymanie w domu kotów było niebezpieczne. Najbardziej zagrożone były kobiety, posiadaczki czarnych kotów, gdyż mogły zostać podejrzewane o bycie czarodziejką i umrzeć na oczyszczającym stosie. Na szczęście wyznanie nie posiada już dużej roli w kraju i dziś można trzymać koty bez niebezpieczeństwa wyroku.
Czytaj...

Karmy dla psów

Praktycznie w ostatnich dekadach dokonała się wielka zmiana w myśleniu o żywieniu zwierząt. Niegdyś kudłatych przyjaciół karmiło się tym, co danego dnia było na obiad, nie pisząc już o tych niefrasobliwych ludziach, którzy dawali pieskom odpadki. Dzisiaj na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt rozmaitych producentów zwierzęcej gastronomii, wybór jest więc duży. Można spotkać karmy dla psów w wielu odmianach i zaprojektowane dla różnych typów zwierząt. W tym krótkim tekście opisujemy kilka ważnych porad, które warto przeczytać, o ile chcesz nabyć dla swojego przyjaciela prawidłowe karmy dla psów.
Czytaj...

Jaką karmę dla psów zakupić

W dużej ilości firm handlujących karmami dla psów łatwo się pogubić. Dlatego też genialnym zamysłem może okazać się kupno produktów popularnych, takich jak karmy suche dla psów Acana i docenianych przez większość znawców. Niewątpliwie pomogą oni odpowiedzieć klientom na pytanie, jakie karmy są najlepsze dla ich psów.Wielu właścicieli ceniących własne psy decyduje się na dawanie im pokarmów wcześniej przygotowanych.
Czytaj...

Co tak rzeczywiście jest w produktach dedykowanych dla psów?

Karmienie twojego czworonoga jest niezmiernie ważne. Dobór prawidłowej diety musisz za każdym razem konsultować z lekarzem specjalistą. Musi on wziąć pod lupę cechy twojego zwierzęcia – głównie wiek, płeć, fakt sterylizacji oraz przebyte choroby. To oczywiste, że czworonogi starsze muszą jeść inaczej, niż młode, a kastrowany kot inną karmą, niż ten bez wycinania.
Czytaj...

Jak stworzyć ogród snów?

Na samym początku trzeba oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów albo przykładowo z rozmaitych pozostałości po budowie. Potem należy przyszykować odpowiednie podłoże pod kwiaty. Jeśli istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest za bardzo piaszczysta, natomiast, gdy zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Znaczące jest również pH gleby. Rośliny rozwijają się optymalnie w glebie o pH obojętnym. By określić kwasowość gleby wystarczy kupić kwasomierz polowy albo elektroniczny.
Czytaj...

Robimy porządek w ogrodzie

Po bardzo długiej zimie nareszcie nastała wiosna. A razem z nią nastały słoneczne dni. Możemy więc bez przeszkód leniuchować w ogródku lub na tarasie. Zanim jednak weźmiemy kocyk na dwór i rozłożymy się z dobrą książką, powinniśmy uporządkować nasz ogród. Po przedłużającej się zimie na pewno jest mnóstwo rzeczy do zrobienia.
Czytaj...

Profesjonalna opieka nad twoim pupilem

Każdy właściciel pupila wie jak ważne jest dbanie o własnego czworonoga wie. Wszyscy właściciele czworonogów muszą wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego pupila. profesjonalna higiena jego sierści, uzębienia oraz zbilansowana dieta w każdym przypadku są obowiązkowe. Aby włosie naszego czworonoga była zadbana i lśniąca powinniśmy dobrze o nią zadbać oraz dobierać produkty przeznaczone dla zwierząt. Pod żadnym pozorem nie używajmy preparatów przeznaczonych dla ludzi. Powinniśmy się zaopatrzyć specjalistyczny specjalistyczny szampon dla psów.
Czytaj...

Kamienie oraz otoczaki w współczesnej aranżacji ogrodu

W nowoczesnej i oryginalnej aranżacji ogrodowej niewątpliwie nie zdoła zabraknąć białych otoczaków, jakie można wykorzystać na mnogość rozlicznych sposobów. Otoczaki dostępne są w różnorodnych kolorach i rozmiarach. W ofercie sklepów odkryjemy białe otoczaki, zielone, szare, czarno-białe oraz sporo innych. Dzięki tak dużej rozmaitości bez wątpliwości odnajdziemy wyśmienite otoczaki, które ładnie będą przedstawiać się w naszym ogrodzie.
Czytaj...

Kupujemy chryzantemy

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze – w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
Czytaj...