Zwolnijmy trochę

Może się zdawać, że urodziliśmy się w cudownych czasach. Nie widzimy zła wojen. Nie cierpimy na głód. Większość chorób jest już dzięki Bogu uleczalna. Zdobywamy odpowiednie wykształcenie oraz posadę, która pomaga nam żyć na godziwym poziomie. Możemy spełniać swoje pragnienia i rozwijać pasje. Ale jednej rzeczy nam brakuje zawsze. Jest to czas.
Czytaj...

Ekologiczne kontra tzw. pampersy, czyli parę zdań o pieluchowaniu

Wybór pieluszek to problem każdego świeżo upieczonego rodzica. Współcześnie w sprzedaży możemy spotkać wiele rodzajów pieluch, z których każda mama polubi najbardziej właściwy model dla jej pociechy. Między nimi zobaczymy zarówno te, które były używane od dawien dawna, (czyli flanelowe, frotowe), cieszące się uznaniem mam pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne jak i takie, które możemy włożyć do prania.
Czytaj...

Wybierz odpowiedni zapach do swojego stylu

Dziewczyno-chłopak, panienka, rockmenka, hipiska, kobieta romantyczna. Każda z nas jest jakaś i każda z nas posiada określony styl ubierania się. Powłóczyste spódnice, adidasy czapeczki,tiule, glany, skórzane kurtki, to wszystko na co dzień w jasny sposób nas nazywa i stawowi niejako naszą wizytówkę. Ubieramy się tak jak chcemy. Pragniemy czuć się komfortowo we własnej skórze. Często też ubranie podkreśla nasz charakter.
Czytaj...

Kilka słów o zdrowym stylu życia

Idzie wiosna, a wraz z nią pogodne dni, kiedy to spróbujemy pokazywać więcej ciała. Kiedy w końcu zrzucimy z siebie wełniane swetry i ciepłe spodnie, może się okazać, że przybrało nam tu i ówdzie. Co robić? Sezon wiosenny za pasem, a tu taka słoninka? Zamiast popadać w popłoch, trzeba podejść do problemu mądrze.
Czytaj...

Źródła termalne najlepszym lekiem na duszę i ciało

Wyzwania życia codziennego wysysają z nas sporo mocy. Niestety, robiąc nasze powszednie powinności narażamy się na jej stratę. Codziennie jesteśmy wystawieni na mnóstwo stresujących sytuacji. W pracy zasypują nas różnymi zadaniami, co raz częściej też bierzemy nadgodziny, aby przypodobać się szefowi. W domu oczekują na nas kłopoty z dziećmi i małżonkami. W dodatku, jadamy nieprawidłowo.
Czytaj...

Idealna cera a solarium

Jakie są zasady korzystania z solarium, powinna wiedzieć każda osoba, która pragnie rozpocząć stałe sesje opalania. Wybór najlepszych kremów przed i po skończeniu opalania, jak również dostosowanie czasu, który będzie poświęcany na takie czynności to szczególnie ważne czynniki. Solarium pod żadnym względem nie będzie niebezpieczne, jeżeli odpowiednio zadbamy o spełnianie wszystkich ważnych warunków. Cennej porady możemy zaczerpnąć u każdej wyszkolonej osoby, która obsługuje to urządzenie.
Czytaj...

Skuteczna światłoterapia.

Wbrew temu co by się mogło wydawać nie tylko standardowe formy leczenia w formie medykamentów są w stanie nam pomóc wyleczyć się z bardzo wielu problemów. Jest gro technik na to, by dojść do dobrej dyspozycji. Jednym z nich jest między innymi terapia światłem. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zwyczajne światło w wielu przypadkach ma na nas doskonały wpływ. Jego własności były znane już starożytnym lekarzom w Egipcie. Najnowsze badania, które miały już miejsce w czasach nowożytnych ostatecznie potwierdziły to, iż światło słoneczne ma własności terapeutyczne, które zdecydowanie warto wykorzystywać w codziennej medycynie. Właśnie dlatego można teraz mówić o pełnej wiarygodności świałoterapii, która przez kilka stuleci była podważana.
Czytaj...

Najczęściej kupowane środki kosmetyczne, a więc o rzeczach koniecznych w kosmetyczce

Środki kosmetyczne mają dużo funkcji. Zmieniają się one w zależności od rodzaju kosmetyku. Jedną z podstawowych ról jest pielęgnacja rozmaitych części ciała ludzkiego. Pod tym względem ogromny nacisk kładzie się na pielęgnację naskórka. Z uwagi na to, że skóra człowieka jest jakby wierzchnią warstwą, narażona jest szczególnie na oddziaływanie różnych szkodliwych elementów.
Czytaj...

Nowości techniczne w gabinecie stomatologicznym

Kto z nas nie ma w pamięci mrożących krew w żyłach wizyt u dentysty na początku lat dziewięćdziesiątych? Te obskurne korytarze publicznego szpitala, z obsypanymi z tynku ścianami pomazanymi bezładnie farbą olejną co poniektórych przerażają do dziś. Kompletu przerażającego obrazu dopełniała niezbyt przyjaźnie uśmiechająca się pani stomatolog, z okropnym, świszczącym wiertłem, które zaraz wbije z łoskotem w nasze biedne, niczego niepodejrzewające szkliwo.
Czytaj...