Skuteczny psycholog – jak takiego wyszukać

Tego, jak kluczowa w naszym życiu jest psychologia, nie trzeba nikomu klarować. To prawda, część z nas podchodzi do tej nauki z rezerwą zachowywaną z reguły dla niedostępnej, magicznej wiedzy, ale nie można umniejszać wkładu psychologii w nasze życie. Na psychologii oparto marketing, elementów psychologii uczy się każdy doktor, używają jej mediatorzy, terapeuci, badacze rynku i inni specjaliści… A to tylko czubek góry lodowej.
Czytaj...

Tajemnice fototerapii

Aby jak najlepiej dokonać wyboru określonej metody leczenia, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem, jakim jest terapia światłem, poznać salony wyspecjalizowane w fototerapii i kierować się osądami jedynie cenionych i sprawdzonych specjalistów w tej branży. Współcześni mieszkańcy środkowej i północnej Europy nierzadko bowiem narzekają podczas zimy i jesieni na niedobór dostatecznej ilości światła słonecznego, którego nasi odlegli ewolucyjni przodkowie mieli pod dostatkiem. Światło ma istotną rolę w syntezie witaminy D, wpływa na samopoczucie, nastrój, cerę i kondycję psychiczną, więc jego pozbawienie wiąże się z niemiłymi doznaniami, które mogą powodować nawet depresję sezonową.
Czytaj...

Masaż może być udanym sposobem na dolegliwości, wyszukaj gabinet akupresury i oddaj się leczniczym zabiegom

Ból jest bardzo nieprzyjemny i znacząco komplikuje codzienne funkcjonowania, dlatego gdy tylko się zjawi, niezwłocznie poszukuje się efektywnych sposobów na jego zwalczenie. Większość osób decyduje się na lekarstwa przeciwbólowe, jednak są osoby, które raczej starają się szukać naturalnych sposobów. Do takich działań zalicza się akupresura.
Czytaj...

Jak naturalnie zadbać o skórę| Kosmetyka a zdrowa skóra|Kosmetyki ekologiczne

Próbując pielęgnować skórę, zwykle decydujemy się na kupno polecanych w sklepach wyjątkowo drogich wyrobów kosmetycznych. Dobrze rozreklamowane, zamykane w ślicznych opakowaniach markowe kosmetyki, uruchamiają w nabywcach w pewien sposób magiczne myślenie na temat tego, że kupują coś cudownego. Niewiele jednak osób patrzy na zawartość kremów, a nawet kiedy próbują, oznaczenia są najczęściej tak zagmatwane, że umieszczona na nich informacja jest nieczytelna dla osoby która nie ma merytorycznej wiedzy.
Czytaj...

Zadbaj o siebie podczas wakacyjneej wycieczki

Wakacje to dla większości z nas najlepsza pora, aby nareszcie zatroszczyć się o własne zdrowie, także duchowe. Zwykle, w przeciągu całego roku jesteśmy zabiegani i nie posiadamy najzwyczajniej czasu, aby w odpowiedni sposób zająć się sobą. Dodatkowo, jesteśmy bez przerwy nastawieni na niemiłe sytuacje, które negatywnie odbijają się na naszym zdrowiu. Nasz codzienny jadłospis pozostawia wiele do życzenia. Zapewniamy naszym komórkom za mało koniecznych witamin i minerałów, przez co jesteśmy przemęczeni. Także dlatego łatwiej dopadają nas różne choroby.
Czytaj...

Zrób coś twórczego – zacznij gotować

Każdy prędzej czy później staje oko w oko z kuchnią i próbuje dać jej radę. Nie ważne jest czy jesteśmy kobietą czy mężczyzną czy ile mamy lat na karku bo cel jest jeden – przygotować smaczną potrawę. Żadna to hańba nie umieć pichcić, gdyż wcześniej zawsze ktoś to robił za nas. Na przykład opiekuńcza mama, niezastąpiona małżonka czy też zakochany w gotowaniu mąż. Ale gdy zostajemy sami a nie rozbijamy się za jedzeniem na zamówienie ani za zalewaniem makaronu z przyprawami, który nie wiadomo dlaczego nazywa się zupką chińską, to pozostaje samodzielne gotowanie.
Czytaj...

Ładna sylwetka i imponująca kondycja

Jeśli pragniemy cieszyć się idealną figurą oraz wyśmienitą kondycją przez długie lata, musimy regularnie uprawiać sport. Jest to naiwny banał, ale pomimo wszystko, ciągle wielu ludzi nie stosuje tej złotej zasady. Nowoczesny tryb życia, gdzie duża część ludzkości przeżywa dzień siedząc za biurkiem, bardzo szkodzi naszemu organizmowi.
Czytaj...

Mała ochota na seks a spadek libido u mężczyzn

Mnóstwo mężczyzn oraz niewiele mniej ich kobiet zadaje sobie obecnie pytanie, jak zwiększyć potencję. Zależy to od sposobu życia, genów, jak również podejścia danego pana. Bez wątpienia ze spadaniem libido związany jest niekorzystnie wpływający na relację pary brak ochoty na współżycie. Z nieznacznym popędem seksualnym związanych jest zazwyczaj niemało, zróżnicowanych przyczyn. Jedną z nich mogą być problemy hormonalne w organizmie mężczyzny. Ingerencja farmakologiczna niesie ze sobą także niekorzystne skutki, dlatego warto uprzednio poradzić się eksperta.
Czytaj...

Kilka słów o zdrowym stylu życia

Idzie wiosna, a razem z nią ciepłe dni, kiedy to zaczniemy pokazywać więcej ciała. Gdy w końcu zerwiemy z siebie ciężkie swetry i ciepłe spódnice, może się okazać, że przybyło nam tu i ówdzie. Co robić? Wiosenka za pasem, a tu taka słoninka? Zamiast popadać w trwogę, wystarczy podejść do kłopotu z głową.
Czytaj...