Jak stworzyć ogród snów?

Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepożądanych chwastów lub przykładowo z rozmaitych resztek po budowie. Później należy przyszykować stosowne podłoże pod rośliny. W momencie, gdy istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest za bardzo piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dodać gruboziarnistego piasku lub drobnego żwiru. Bardzo ważne jest też pH podłoża. Rośliny wzrastają odpowiednio w glebie o pH obojętnym. Aby ustalić kwasowość gleby trzeba nabyć kwasomierz polowy bądź elektroniczny.
Czytaj...

Aranżacja mieszkania

Stylizacja mieszkania to wyzwanie podczas, którego warto zadbać o to by każde pomieszczenie było nie tylko ładnie urządzone, ale także funkcjonalne. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest kuchnia. Zazwyczaj nie wiemy, jak znaczącą rolę pełni jej aranżacja. Spędzamy w niej dużo czasu i dlatego warto zadbać o to by nie tylko była stylowo urządzona, ale również spełniała swoje podstawowe funkcje. Często stosowanym rozwiązaniem są meble kuchenne robione na indywidualne zamówienie. Wybrany system zabudowy jest dostosowany do standardów pomieszczenia i indywidualnych wymogów klientów.
Czytaj...

Czy na pewno warto założyć własną kwiaciarnię?

Kwiaty są bez wątpienia niesamowicie piękne i pachnące. Wydaje się zatem, że spędzenie sporego kawałka własnego życia w kwiaciarni jest fantastycznym wyjściem. Jednak choć faktycznie kwiaciarnia to miejsce, gdzie człowiek aż chce wracać, to trzeba także myśleć o pieniądzach. A więc czy kwiaciarnia Katowice jest interesem, który oprócz frajdy może dać nam pieniądze? Pewnie, że tak! W naszych miastach jest bardzo dużo kwiaciarni, a więc to świetnie pokazuje, że jest raczej niemały popyt na kwiaty, etc.
Czytaj...

Jak wygrać z malutką przestrzenią?

Mnóstwo młodych ludzi nie może sobie kupić mieszkanie na własność. Stąd też, kiedy już będziemy w grupie szczęśliwców i wreszcie, po długich walkach, dostaniemy swoje cztery kąty, zamierzamy zrobić wszystko, by wspaniale je urządzić. Zazwyczaj mamy problem z niewielką pojemnością domu. Nie mamy pojęcia, jak się zmieścimy z naszymi wszystkimi drobiazgami?
Czytaj...

Marzy ci się bajeczne przyjęcie weselne? Zorganizuj swoją uroczystość w pięknym zamku

Niejedna młoda para pragnie magicznego przyjęcia weselnego, które na długie lata zostanie w ich pamięci. Na bajkowe uroczystości najlepiej nadają się zamkowe wnętrza, jakie same w sobie są gustowne i przepełnione niesamowitym klimatem. Najważniejszą zaletą niniejszych miejsc jest naturalnie ich wyjątkowy nastrój, jakiego nieraz brak w zwykłych salach weselnych.
Czytaj...

Piękne kwiaty z Praszki

Praszka – mała miejscowość w Opolskiem. Niewiele ponad osiem tysięcy mieszkańców, parę zabytkowych budowli. Wydawać by się mogło, że w takim miasteczku nic się nie dzieje. A jednak to błąd. Praszka jest doskonale prosperującym ośrodkiem przemysłowym i usługowym. Mają tu swoją siedzibę zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny do pakowania i kilka innych zakładów.
Czytaj...