W jaki sposób stworzyć pokój gościnny?

Jak cudownie, po dniu pełnym wrażeń, przybyć do ukochanego domku, rozsiąść się na mięciutkiej wersalce i wreszcie dobrze odpocząć. Bez wątpienia, niejeden z nas wyczekuje podobnej chwili, siedząc następną godzinę nad zestawieniem. Tylko w swoim domu potrafimy porządnie zrelaksować się. Nawet, kiedy spędzamy niezapomniane wczasy w ekskluzywnym ośrodku, to i tak tęsknimy za swoim domem. Pomieszczeniem, które doskonale nadaje się do wypoczynku jest bez wątpienia salon. Dlatego należy uczynić co w naszej mocy, aby stał się on prawdziwą enklawą spokoju.
Czytaj...

Oświetlenie – waga i typy

Nie wszyscy ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak bardzo ważną rolę ma oświetlenie. Jego rodzaj powinien zostać dobrany do rodzaju pomieszczenia oraz do zastosowania. W inny sposób oświetlona jest klasa szkolna, a inaczej wnętrze filharmonii. Pomieszczenie może być oświetlone ogólnie lub miejscowo. Pierwszy sposób wyróżnia się tym, że użyte jest pojedyncze urządzenie, wykorzystane do oświetlenia całego wnętrza. Drugi z kolei używany jest w celu oświetlenia pojedynczego konkretnego miejsca. Te dwie metody można także stosować równocześnie. Odpowiedni rodzaj i natężenie światła to czynniki, mające bardzo wielkie znaczenie dla ludzkiego organizmu. Chodzi przede wszystkim o oczy. Źródła światła mogą również posiadać funkcję jedynie ozdobną. Przykładem mogą być lampy lawowe, które aktualnie ponownie stają się modne. Stosowana w nich barwna parafina tworzy ciekawe wzory pod wpływem rozgrzanej żarówki.
Czytaj...

Gustowne oświetlenie do biura

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z drugiej strony inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Czytaj...

Oświetlenie mieszkania lub biura – lampy wiszące,lampy podłogowe, żyrandole

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie. W jaki sposób uprościć niełatwe zadanie doboru oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy takie same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?
Czytaj...

Lampy kuchenne i nie tylko

W trakcie tworzenia lub remontowania swojego mieszkania ogrom klientów i klientek skupia się jedynie na łatwych kwestiach jak przykładowo dobór określonego mebla czy ozdoby do powieszenia w kuchni. Takie sprawy są jak najbardziej niebagatelne, ale nie wyczerpują jeszcze wszystkiego, o czym należy przy wyposażaniu domu pamiętać.
Czytaj...

Jak wybrać oświetlenie?

Producenci wielu przedmiotów sprawili, że przywykliśmy do tego, że moda się zmienia i co jakiś czas wypada wymienić nasze ubrania, obuwie czy dodatki. Dodatkowo postęp w rozwoju techniki powoduje, że jesteśmy zmuszeni do wymiany większości naszego sprzętu elektronicznego nawet co dwa-trzy lata. w podobny sposób przychodzą i odchodzą pewne trendy w wykańczaniu pokoi, choć częstość tych zmian nie jest może równie znaczna, jak w przypadku odzieży czy butów. A jak ma się częstotliwość tych zmian do rozwoju technologii? Czy to oznacza, że nasze żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy wymieniać równie regularnie jak elektronikę? Jak odpowiednio dobrać oświetlenie do domu?
Czytaj...

Oryginalne lampy do kuchni

Producenci wielu przedmiotów przyzwyczaili nas do tego, że trendy ulegają zmianie i co jakiś czas wypada wymienić nasze ubrania, obuwie czy szaliki. Dodatkowo postęp w rozwoju techniki wymusza wymianę większości naszego sprzętu elektronicznego coraz częściej. Na podobnej zasadzie pojawiają się i znikają kolejne trendy w projektowaniu pokoi, choć częstość tych zmian nie jest może aż tak zauważalna, jak w przypadku garderoby czy butów. A co w takim wypadku z postępem technicznym? Czy to oznacza, że posiadane przez nas żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy wymieniać równie regularnie jak radio? Jak trafnie dobrać lampy do mieszkania?
Czytaj...

Lampy dla każdego

Dbałość o oświetlenie to jeden z ważnych warunków odczuwania cudownego samopoczucia w swoim domu. Interesujące lampy, choćby plafony nadaje każdemu mieszkaniu specyficznego uroku, czynią je ciekawszym dla oglądających je osób. Każda osoba, która zdecydowanie troszczy się o wygląd lokum musi bardzo mocno zadbać także o dopasowanie lamp do wszelkich pomieszczeń.
Czytaj...

nowoczesne tendencje w oświetleniu

Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca – śpiewał Kazik. I trzeba się z tym zgodzić. W naszym kraju okres jesienno-zimowy ciągnie się długo natomiast ilość promieni słonecznych docierających do powierzchni jest niewystarczająca co bardzo negatywnie przekłada się na nasz nastrój. Depresja oraz ciągłe zmęczenie dopada nas znacznie częściej i mocniej aniżeli latem. Można poprawić tę sytuację zapewniając sobie odpowiednią ilość oświetlenia sztucznego, a asortyment tutaj jest nieograniczony.
Czytaj...

Spory wybór lamp do ogrodu

Kiedy zabieramy się za aranżację mieszkania, bardzo rzadko skupiamy się na świetle. A wszakże to ono stwarza nam w mieszkaniu niepowtarzalną atmosferę.Z pomocą właściwego światła można wyczarować dowolny klimat. Jeśli zanurzymy się w problemie, stanie się jasne, że na rynkuznajduje się wiele różnych modeli lamp i tylko od naszej wyobraźni zależy, które z nich znajdą swoje miejsce w naszym domu. Aranżując dom, nie zapominajmy,aby trzymać się tego samego stylu.
Czytaj...

Jak wyposażyć pierwsze akwarium?

Znajdujące się w szklanym zbiorniku tęczowe rybki, które można podglądać przez całe godziny, to ogromne marzenie niejednej osoby. Od jego realizacji powstrzymują zazwyczaj koszty, jak również dużo początkowych problemów powiązanych z dbaniem o rybki. Akwarium dla rybek wcale nie musi być zanadto drogie, a także pochłaniać ogromne ilości czasu. Wstępne zaangażowanie natychmiast zwróci się przynosząc dodatkowe zyski. Piękno to przecież coś, w co za każdym razem potrzeba zainwestować. Jak jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium oraz o czym przed wszystkim warto pamiętać?
Czytaj...