Jak wyposażyć pierwsze akwarium?

Pływające w szklanym zbiorniku tęczowe rybki, jakie można podglądać przez całe godziny, to ogromne marzenie niejednej osoby. Od jego ziszczenia się powstrzymują zwyczajowo koszty, jak również wiele wstępnych trudności związanych z dbaniem o ryby. Akwarium dla rybek wbrew pozorom nie musi być zanadto kosztowne, a także wymagać niesamowitych ilości czasu. Wstępne zaangażowanie natychmiast zwróci się przynosząc dodatkowe zyski. Piękno to przecież coś, w co każdorazowo warto zainwestować. Jak jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium i o czym przed wszystkim należy pamiętać?
Czytaj...

nowoczesne tendencje w oświetleniu

Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca – śpiewał Kazik. I miał zupełną rację. W naszym kraju czas jesienno-zimowy ciągnie się długo natomiast ilość słońca docierającego do powierzchni jest niewystarczająca co bardzo negatywnie wpływa to na nasze samopoczucie. Przygnębienie i ciągłe zmęczenie dopada nas zdecydowanie częściej i mocniej niż w okresie letnim. Możemy poprawić tę sytuację zapewniając sobie należytą ilość oświetlenia sztucznego, a asortyment tu jest nieograniczony.
Czytaj...

Nastrój w ogrodzie dzięki oświetleniu

Dom pod miastem to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu na wsi. Jednak, aby nasz dom dawał nam radość, warto zadbać również o o teren do niego przylegający. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i jego aranżacji, ale równie ważne jest trafne oświetlenie zewnętrzne domu. Poprawnie umieszczone lampy ogrodowe zaznaczają zalety nawet najskromniejszego ogródka, a z okazałego ogrodu trafnie dobrane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy.
Czytaj...

W jaki sposób sprawić, żeby nasze mieszkanie wyglądało pięknie?

W czasie urządzania pomieszczeń w mieszkaniu powinno się ukierunkować uwagę na ważny element, który może całkowicie zmodernizować stylistykę wnętrza. Mowa rzecz jasna o oświetleniu, które powinno zostać wyśmienicie dobrane do przestrzeni, w której zostanie zamontowane. Nie jest tu najistotniejszy jedynie wygląd lamp, ale również sposób, w jaki rzucają światło, gdyż ważne jest, aby oświetlały całą powierzchnię pomieszczenia i były zarówno przyjemnie dla oka, ale też użyteczne.
Czytaj...

Światło w domu

W każdym współczesnym domu jest bardzo wiele rozmaitych źródeł światła. Dawniej do oświetlania używano świeczek, a później rozmaite lampy, aż do upowszechnienia prądu elektrycznego. Aktualnie mało kto wyobraża sobie dom czy mieszkanie bez sztucznego oświetlenia na prąd. To, jak bardzo jest potrzebne, zauważa się dopiero w przypadku, gdy pojawia się przerwa w dostawie energii elektrycznej.
Czytaj...

Nowoczesne lampy i lampki

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest dobre światło w codzienności. Oczywiście najbardziej korzystne dla człowieka jest naturalne światło. Dużo badań udowodniło, że niedobór promieni słonecznych jest przyczyną zaburzeń chorobowych. Mieszkańcy krajów północnych na przykład regularnie zapadają na depresję.
Czytaj...

Spory wybór lamp do ogrodu

Jeśli bierzemy się za aranżację wnętrza, niezbyt często skupiamy się na oświetleniu. A przecież to ono tworzy nam w domu niepowtarzalną scenerię. Za pomocą dobrego oświetlenia możemy zbudować dowolny nastrój. Jeżeli zanurzymy się w zagadnieniu, okaże się, że na rynkuznajduje się wiele wszelkich rodzajów lampek i jedynie od naszej fantazji zależy, które z nich znajdą swoje miejsce w naszym mieszkaniu. Aranżując dom, pamiętajmy,by trzymać się tego samego charakteru.
Czytaj...

Lampy dla każdego

Dbałość o oświetlenie to jeden z kluczowych warunków odczuwania doskonałego samopoczucia w swoim mieszkaniu. Ładne lampy, choćby plafony nadaje każdemu mieszkaniu cudownego uroku, czynią je ciekawszym dla oglądających je osób. Każda osoba, jaka zdecydowanie troszczy się o wygląd mieszkania powinna niezwykle mocno zadbać także o dopasowanie lamp do wszystkich pomieszczeń.
Czytaj...

Lampy kuchenne i nie tylko

W trakcie projektowania lub remontowania własnego mieszkania spore grono klientów i klientek się jedynie na pewnych rzeczach jak dla przykładu dobór odpowiedniego mebla czy ozdoby do powieszenia w kuchni. Takie sprawy są jak najbardziej istotne, ale nie stanowią jeszcze wszystkiego, o czym warto przy wyposażaniu lokum pamiętać.
Czytaj...

Oświetlenie – waga i typy

Nie wszyscy ludzie zdają sobie sprawę z tego, jak niezwykle ważną rolę odgrywa oświetlenie. Jego typ powinien zostać dobrany do typu pomieszczenia oraz do wykorzystania. Inaczej oświetlona jest sala szkolna, a w inny sposób sala filharmonii. Pomieszczenie może być oświetlone w sposób ogólny oraz miejscowy. Pierwszy sposób charakteryzuje się tym, że wykorzystane jest jedno urządzenie, wykorzystane do oświetlenia całego pomieszczenia. Drugi natomiast używany jest w celu oświetlenia jednego konkretnego punktu. Wymienione dwie metody można również stosować równocześnie. Odpowiedni rodzaj i natężenie światła to czynniki, które posiadają niezwykle wielkie znaczenie dla ludzkiego organizmu. Chodzi w największym stopniu o oczy. Urządzenia świetlne mogą także posiadać funkcję jedynie ozdobną. Przykładem są lampy lawowe, które ostatnio znów wracają do mody. Stosowana w nich barwna parafina tworzy ładne wzory pod wpływem źródła światła.
Czytaj...

W jaki sposób stworzyć pokój gościnny?

Jak wspaniale, po dniu pełnym wyzwań, przyjść do kochanego domku, wyciągnąć się na mięciutkiej sofie i wreszcie porządnie odpocząć. Z pewnością, niejeden z nas marzy o tej chwili, spędzając następną godzinę przy komputerze. Jedynie we własnym mieszkaniu potrafimy odpowiednio zrelaksować się. Nawet, kiedy przeżywamy niezapomniane wczasy w luksusowym hotelu, to i tak tęsknimy za swoim domem. Wnętrzem, które idealnie nadaje się dla odpoczynku jest na pewno pokój dzienny. Stąd też należy zrobić co w naszej mocy, by stał się on wyjątkową oazą spokoju.
Czytaj...

Jak wybrać oświetlenie?

Wytwórcy wielu produktów sprawili, że przywykliśmy do tego, że moda się zmienia i co jakiś czas pora wymienić nasze ubrania, buty czy okulary. Również postęp w rozwoju techniki wymusza wymianę większości naszego sprzętu elektronicznego coraz częściej. w podobny sposób przychodzą i odchodzą pewne trendy w wykańczaniu pokoi, choć częstość tych zmian nie jest może równie duża, jak w przypadku garderoby czy okularów. A co w takim razie z postępem technicznym? Czy to oznacza, że nasze żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy zmieniać tak samo często jak radio? Jak dobrze dobrać lampy do mieszkania?
Czytaj...

Oryginalne lampy do kuchni

Wytwórcy licznych przedmiotów sprawili, że przywykliśmy do tego, że trendy ulegają zmianie i od czasu do czasu należy wymienić nasze ubrania, obuwie czy szaliki. Również postęp w rozwoju techniki powoduje, że jesteśmy zmuszeni do wymiany podstawowego sprzętu elektronicznego coraz częściej. w podobny sposób przychodzą i odchodzą kolejne trendy w dekoracji pokoi, choć częstość tych zmian nie jest może równie duża, jak w przypadku ubrań czy obuwia. A jak ma się częstotliwość tych zmian do rozwoju technologii? Czy to oznacza, że nasze żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy wymieniać równie regularnie jak radio? Jak dobrze dobrać lampy do mieszkania?
Czytaj...

O dom musimy dbać z każdej strony

Wiele godzin poświęcamy na urządzenie wnętrza domu, na to żeby wszystko wspaniale do siebie pasowało, aby każda zakupiona rzecz posiadała własne z góry określone miejsce. Mimo wszystko nie możemy zapominać, że naszą pierwszą wizytówką nie jest dom w środku, ale to co się znajduje na zewnątrz, a więc ogrodzenie i ogród, który się za nim znajduje.
Czytaj...

Gustowne oświetlenie do biura

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z drugiej strony inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Czytaj...

Oświetlenie mieszkania lub biura – lampy wiszące,lampy podłogowe, żyrandole

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie. W jaki sposób uprościć niełatwe zadanie doboru oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy takie same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?
Czytaj...

Oświetlenie do domów oraz mieszkań

Jeśli urządzamy nasze mieszkanko, chcemy, aby wszystko było wspaniałe. Głowimy się godzinami nad najmniejszym elementem. Biegamy po marketach w poszukiwaniu idealnych do naszej wizji mebli ipotrzebnych dodatków. Wertujemy czasopisma dekoratorskie, szukając natchnienia. Aranżacja każdego pomieszczenia to odzwierciedlenie naszej osobowości. Ponadto, pragniemy najzwyczajniej w świecie czuć się we własnych czterech kątach miło i komfortowo.
Czytaj...

Lampy do mieszkania

Wytwórcy wielu przedmiotów sprawili, że przywykliśmy do tego, że trendy ulegają zmianie i od czasu do czasu powinniśmy wymienić naszą garderobę, buty czy okulary. Poza tym postęp w rozwoju techniki powoduje, że jesteśmy zmuszeni do wymiany podstawowego sprzętu elektronicznego nawet co trzy lata. Na tej samej zasadzie pojawiają się i znikają różne trendy w urządzaniu wnętrz, choć częstość tych zmian nie jest może aż tak zauważalna, jak w przypadku garderoby czy butów.
Czytaj...