Jak wybrać oświetlenie?

Wytwórcy wielu produktów sprawili, że przywykliśmy do tego, że moda się zmienia i co jakiś czas pora wymienić nasze ubrania, buty czy okulary. Również postęp w rozwoju techniki wymusza wymianę większości naszego sprzętu elektronicznego coraz częściej. w podobny sposób przychodzą i odchodzą pewne trendy w wykańczaniu pokoi, choć częstość tych zmian nie jest może równie duża, jak w przypadku garderoby czy okularów. A co w takim razie z postępem technicznym? Czy to oznacza, że nasze żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy zmieniać tak samo często jak radio? Jak dobrze dobrać lampy do mieszkania?
Czytaj...

Oryginalne lampy do kuchni

Wytwórcy licznych przedmiotów sprawili, że przywykliśmy do tego, że trendy ulegają zmianie i od czasu do czasu należy wymienić nasze ubrania, obuwie czy szaliki. Również postęp w rozwoju techniki powoduje, że jesteśmy zmuszeni do wymiany podstawowego sprzętu elektronicznego coraz częściej. w podobny sposób przychodzą i odchodzą kolejne trendy w dekoracji pokoi, choć częstość tych zmian nie jest może równie duża, jak w przypadku ubrań czy obuwia. A jak ma się częstotliwość tych zmian do rozwoju technologii? Czy to oznacza, że nasze żyrandole lub lampy ogrodowe powinniśmy wymieniać równie regularnie jak radio? Jak dobrze dobrać lampy do mieszkania?
Czytaj...

Lampy kuchenne i nie tylko

W czasie projektowania lub remontowania własnego mieszkania ogrom klientów i klientek koncentruje się wyłącznie na łatwych rzeczach jak na przykład dobór odpowiedniego mebla czy ozdoby do powieszenia w kuchni. Takie kwestie są niewątpliwie istotne, ale nie wyczerpują zupełnie wszystkiego, o czym należy przy wyposażaniu lokum pamiętać.
Czytaj...

Jak wyposażyć pierwsze akwarium?

Znajdujące się w oszklonym zbiorniku tęczowe rybki, które można podglądać przez całe godziny, to tajemne marzenie niejednej osoby. Od jego zrealizowania powstrzymują zazwyczaj koszty, a także dużo wstępnych problemów związanych z dbałością o rybki. Akwarium dla rybek wbrew pozorom nie musi być zanadto drogie, a także pochłaniać ogromne ilości czasu. Początkowy wkład pracy natychmiast zwróci się przynosząc dodatkowe zyski. Piękno to przecież coś, w co za każdym razem należy zainwestować. W jaki sposób jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium ,a także o czym przed wszystkim trzeba pamiętać?
Czytaj...

O dom musimy dbać z każdej strony

Wiele godzin poświęcamy na urządzenie wnętrza domu, na to żeby wszystko wspaniale do siebie pasowało, aby każda zakupiona rzecz posiadała własne z góry określone miejsce. Mimo wszystko nie możemy zapominać, że naszą pierwszą wizytówką nie jest dom w środku, ale to co się znajduje na zewnątrz, a więc ogrodzenie i ogród, który się za nim znajduje.
Czytaj...

W jaki sposób stworzyć pokój gościnny?

Jak cudownie, po dniu pełnym wrażeń, przyjść do ukochanego mieszkanka, wyciągnąć się na mięciutkiej kanapie i wreszcie dobrze odpocząć. Z pewnością, niejeden z nas marzy o podobnej chwili, siedząc następną godzinę nad zestawieniem. Tylko w swoim mieszkaniu jesteśmy w stanie porządnie wypocząć. Nawet, gdy przeżywamy niezapomniane wakacje w ekskluzywnym ośrodku, to wciąż tęsknimy za swoim domem. Wnętrzem, które idealnie nadaje się dla wypoczynku jest na pewno pokój dzienny. Stąd też powinniśmy uczynić wszystko, by stał się on prawdziwą enklawą spokoju.
Czytaj...

Oświetlenie – waga i typy

Nie wszyscy ludzie wiedzą o tym, jak niezwykle istotną rolę posiada oświetlenie. Jego rodzaj musi być dobrany do rodzaju wnętrza oraz do wykorzystania. Inaczej oświetlona będzie klasa szkolna, a inaczej sala filharmonii. Pomieszczenie może być oświetlone ogólnie lub miejscowo. Pierwszy z nich wyróżnia się tym, że wykorzystane jest pojedyncze urządzenie, służące do oświetlenia całego wnętrza. Drugi natomiast stosowany jest dla oświetlenia jednego konkretnego miejsca. Wymienione dwa sposoby można także ze sobą łączyć. Odpowiedni typ i moc światła to elementy, które posiadają bardzo duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia. Chodzi przede wszystkim o oczy. Źródła światła mogą również posiadać funkcję tylko ozdobną. Przykładem mogą być lampy lawowe, które aktualnie ponownie stają się modne. Stosowana w nich kolorowa parafina tworzy ładne wzory pod wpływem rozgrzanej żarówki.
Czytaj...

Gustowne oświetlenie do biura

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie zobrazować sobie ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z drugiej strony inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Czytaj...

Oświetlenie mieszkania lub biura – lampy wiszące,lampy podłogowe, żyrandole

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania podobnie jak jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie są w stanie podjąć niemalże żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z kolei inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i potrafią w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie. W jaki sposób uprościć niełatwe zadanie doboru oświetlenia do domu? W jaki sposób czerpać prawdziwą przyjemność kupując lampy do mieszkania lub domu? Czy takie same zasady możemy zastosować, wybierając lampy biurowe?
Czytaj...

Lampy dla każdego

Dbałość o oświetlenie to jeden z ważnych warunków odczuwania cudownego samopoczucia w swoim domu. Interesujące lampy, choćby plafony nadaje każdemu mieszkaniu specyficznego uroku, czynią je ciekawszym dla oglądających je osób. Każda osoba, która zdecydowanie troszczy się o wygląd lokum musi bardzo mocno zadbać także o dopasowanie lamp do wszelkich pomieszczeń.
Czytaj...

nowoczesne tendencje w oświetleniu

Polacy są tak agresywni, a to dlatego, że nie ma słońca – śpiewał Kazik. I trzeba się z tym zgodzić. W naszym kraju okres jesienno-zimowy ciągnie się długo natomiast ilość promieni słonecznych docierających do powierzchni jest niewystarczająca co bardzo negatywnie przekłada się na nasz nastrój. Depresja oraz ciągłe zmęczenie dopada nas znacznie częściej i mocniej aniżeli latem. Można poprawić tę sytuację zapewniając sobie odpowiednią ilość oświetlenia sztucznego, a asortyment tutaj jest nieograniczony.
Czytaj...